Одеський суд закрив апеляційне провадження у справі повернення судна Delfi власнику

Південно-західний апеляційний господарський суд Одеси закрив апеляційне провадження за заявою власника судна Delfi, в якій компанія наполягає, що передача судна Кабміну рішенням першої інстанції була незаконною та вимагала повернути танкер. Причиною закриття справи стала помилка в документах, повідомила кореспондентка Суспільного, яка була присутня на засіданні.

Клопотання про закриття провадження подав до суду представник Кабінету міністрів Владислав Божко. За словами чоловіка, автором апеляційної скарги є адвокат Іван Білоус, з яким компанія-власник судна підписала ордер на надання правової допомоги. В цьому документі назва компанії написана з помилкою, тому фактично, апеляційну скаргу складала людина, яка не є представником власника судна, додав Божко.

«Особа, яка подала апеляційну скаргу, не є представником відповідача і не має повноважень діяти від імені компанії. Тому ми просимо закрити провадження, оскільки апеляційну скаргу підписано неуповноваженою особою, яка не має права представляти відповідача», – запевнив Божко.

Одеський суд закрив апеляційне провадження по справі повернення судна Delfi власникуСуспільне Одеса

Колегія південно-західного апеляційного господарського суду Одеси, яка розглядала скаргу власника судна.

Після нарадчої кімнати колегія господарського суду підтримала клопотання представника Кабінету міністрів та закрила апеляційне провадження від власника танкера. Адвокат Іван Білоус зазначив, що помилка в ордері «є технічною», бо апеляція готувалася у стислі строки, тому суд мав дати час адвокату на підтвердження повноважень представника власника, але цього не зробив.

Крім цього, він зауважив, що захист компанії Mister Drake PC подасть нову апеляційну скаргу, оскільки вважає передачу танкера Кабінету міністрів незаконним.

«Кабмін неналежний позивач в цій справі, бо згідно з Кодексом торговельного мореплавства України ним може бути лише Міністерство інфраструктури. У власність держави судно може перейти згідно зі статтею 125 КТМУ, а не за рішенням суду. І тільки до того часу, поки ми не відшкодуємо всі витрати», – додав Білоус.

Одеський суд закрив апеляційне провадження по справі повернення судна Delfi власникуСуспільне Одеса

Адвокат компанії Іван Білоус.

Наразі загальна сума позовів до компанії Mister Drake PC – майже 10 мільйонів гривень від різних державних та міських відомств.

«Ми вважаємо, що компанія нічого не винна, оскільки вона підіймала це судно та по суті його підняла. Фірма витратила на це власні кошти. Коли танкер був на плаву, капітанія різко ввела надзвичайний стан, майже 3 місяці тримала його плаву та згодом відбуксирувала до Чорноморського порту. Хоча це могли зробити й представники компанії», – зазначив захисник.

За його словами, Mister Drake PC на підйом судна витратив майже 3 мільйони гривень. Одразу ж підняти його завадили погодні умови, зима, а згодом і карантинні обмеження.

У січні Кабінет міністрів подав позов до Господарського суду Одеської області на компанію Mister Drake PC, яка є власником танкера Delfi. Позивач вимагав передати судно у державну власність. У позовній заяві представники уряду наголосили, що власник затонулого танкера не зміг підняти та прибрати Delfi у встановлені терміни.

Одеський суд закрив апеляційне провадження по справі повернення судна Delfi власникуУНІАН

Одеський суд закрив апеляційне провадження по справі повернення судна Delfi власнику

Що відомо22 листопада 2019 року через шторм в Одеській затоці зірвало з якоря танкер Delfi. Його прибило до хвилерізу на пляжі «Дельфін». На борту були капітан та два члени екіпажу. Коли судно зазнало краху, їх евакуювали та направили до лікарні.25 листопада 2019 року капітан Одеського морського порту Кирило Цюпко повідомив, що Адміністрація морських портів України почне самостійно знімати танкер Delfi з мілини приблизно за два тижні, якщо судновласник не зробить це сам. Того ж дня, екологи зафіксували перевищення норми забруднення моря в 19 разів в районі танкера Delfi.16 червня голова Одеської ОДА Максим Куций повідомив, що танкер Delfi планують прибрати з пляжу «Дельфін» в Одесі за допомогою повітряних балонів. Після цього буксири відтягнуть судно до порту.25 червня судновласнику танкера Delfi продовжили термін прибирання судна з узбережжя пляжу «Дельфін» до 20 липня. Як запевнив Максим Куций, судновласник двічі відмовляв у передачі права на підйом судна державним структурам.Роботи з вирівнювання судна почалися 18 липня. Однак підняти його не вдалося. Під час робіт обірвалось місце кріплення одного зі швартувальних кінців канату.23 липня Адміністрація морських портів України оголосила тендер на прибирання затонулого танкера Delfi з акваторії морського порту в Одесі. Оголошена вартість робіт – 24 мільйони 682 тисячі гривень.Представники судновласника не змогли підняти танкер Delfi 24 липня і 25 липня. Під час останньої спроби відірвався металевий трос.21 серпня керівник компанії “Краншип”, якій доручили прибирання судна, Андрій Іванов заявив, що Delfi приберуть з узбережжя не раніше початку жовтня.26 серпня завершили технічні роботи з вирівнювання танкера Delfi. За допомогою тросів буксири підняли передню частину судна з води. Таким чином танкер вдалося поставити на рівний кіль.27 серпня стало відомо, що танкер Delfi приберуть до 3 вересня, якщо будуть «сприятливі погодні умови».31 серпня голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований заявив, що підйом на рівний кіль танкера Delfi не спричинив забруднення Чорного моря.Рік після краху танкера Delfi: історія та наслідки аваріїСуд наклав арешт на танкер Delfi, що зазнав краху на одеському узбережжіВідшкодування збитків власником Delfi: суд зупинив провадження через апеляцію АМПУ

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області