Плавання. Одеський спортсмен Вадим НАУМЕНКО став срібним призером чемпіонату Європи

Вихованець СДЮШОР «Динамо» Вадим НАУМЕНКО став срібним призером чемпіонату Європи серед юніорів з плавання, який відбувається в Римі. Це перша медаль такого рангу для одеського спортсмена.

ТРЕТІЙ РЕКОРД УКРАЇНИ І МЕДАЛЬ

18-річний Вадим НАУМЕНКО (тренер – Олександра КУРБАНОВА) у фінальному запливі на дистаанції 200 м комплексним плаванням фінішував другим, встановивши третій за два дні юніорський рекорд України – 2.00,65.

Після половини дистанції (2х50 = батерфляй + спина) Вадим лідирував, маючи солідну перевагу перед найближчим переслідувачем (+0,61) – 56,04. А після наступного відрізку (брасом) стало зрозуміло, що чемпіоном стане один з двох (Ейтан Бен Шітріт із Ізраїлю, який йшов третім, відставав вже на 1,1 секунди: одесит, чи турок Сака Берке, хоча наш спортсмен йшов вже другим. Вадима відділяло від конкурента 0,34 секунди. Чемпіон визначався в битві на «полтиннику» кролем. В яскравій фінішній боротьбі переміг все ж таки суперник: 2.00,04 проти 2.00,65.

Naumenko silver 02

200m IM final

МІСЦЕ В ІСТОРІЇ

Це перша міжнародна медаль Вадима НАУМЕНКА і друга міжнародна медаль Олександри КУРБАНОВОЇ як тренера – перша була завойована в 2019-му, коли чемпіоном Європи серед юніорів став Ігор ТРОЯНОВСЬКИЙ (200 м батерфляєм).

Naumenko silver 03

ДВА РЕКОРДИ НА ШЛЯХУ У ФІНАЛ

Свій перший юніорський рекорд України Вадим встановив в попередньому запливі, вигравши його з результатом 2.01,85, який став другим на цій стадії. У своєму півфінальному запливі Вадим також переміг, покращивши свій рекорд на 0,55 секунди (2.01,30). Його результат став другим на цій стадії.

До цього Євро найкращим результатом Вадима на дистанції 200 м комплексом був час 2.03,66.

ЄВРО-2021

Вадим НАУМЕНКО продовжує виступ на чемпіонаті Європи. Він ще стартує на 200-метрівці вільним стилем (9-10 липня) і на спині (10-11 липня).