Поліцейські Одещини наголошують судноводіям на необхідності дотримуватися правил користування плавзасобами

За порушення Правил плавання для малих, спортивних суден і водних мотоциклів та використання засобів для розваг на воді в Одеській області передбачена адміністративна відповідальність. Про це повідомили в ГУНП Одещини.

Працівникиводної поліції здійснюють на водоймах Одещини превентивні рейди, забезпечують безпеку громадян, попереджують і припиняють правопорушення, пов’язані з браконьєрством, перевіряють дотримання законності судноводіями під час використання плавзасобів.

Так, тільки за один рейд у Білгород-Дністровському районі у водах річок Глибокий Турунчук, Дністер та Дністровського лиману працівники водної поліції спільно зі співробітниками Державної служби морського і річкового транспорту та 23-го загонуморської охорони виявили п’ятьох рибалок віком від 40 до 58 років, які вийшли на моторних човнах на водойми порибалити, не потурбувавшись про свою безпеку – без рятувальних засобів. Крім того, чоловіки не мали документів на плавзасоби.

Відносно порушників були складені постанови за частиною 1 статті 116 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накладені стягнення у вигляді штрафу розміром 850 гривень.

Закликаємо громадян бути відповідальними та дотримуватись визначенихПравил плавання для малих, спортивних суден і водних мотоциклів та використання засобів для розваг на воді в Одеській області.

Нагадаємо основні правила та заходи безпеки:

— на борту будь-якого малого або спортивного моторного судна під час його руху повинні бути в наявності рятувальні жилети або інші індивідуальні рятувальні засоби у кількості не меншій ніж кількість людей на борту, які повинні бути легкодоступними;

— судноводіям дозволяється вихід у плавання за сприятливихпогодних умов, технічної справності судна, наявності устаткування та спорядження, чинних суднових документів та відповідного документа на право управління, індивідуальних рятувальних засобів у відповідності з кількостю людей на борту судна, що не перевищує визначену судновими документами;

— під час керування судном судноводій повинен дотримуватися безпечної швидкості руху, усіх правил плавання та вживати всіх необхідних заходів для запобігання створенню небезпеки для людського життя танавколишнього природного середовища; пошкодженню інших суден і об’єктів; заподіянню шкоди особам, які перебувають на плавзасобі та навколо нього;

— судноводію малого, спортивного судна, водного мотоцикла забороняється керувати судном у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, втоми, у хворобливому стані або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Також правоохоронці нагадують, що з 1 квітня 2024 року в Україні на переважній більшостірибогосподарських водних об’єктів набрала чинності щорічна нерестова заборона на вилов риби.

У річці Дністер з рукавом Турунчук та заплавних озерах заборона починається з 15 квітня і триватиме до 15 червня, а в Дністровському лимані з плавнями – з 15 квітня по 31 липня.

Білгород — Дністровський районний відділ поліції