Порятунок Тилігульського лиману — місія здійсненна?

Порятунок Тилігульського лиману — місія здійсненна?

  Понад п’ять років тому групи активістів, екологи, представники влади стали говорити про те, що без штучного втручання збереження і наповнення водного ресурсу Тилігульського лиману неможливе.

  Після довгих досліджень і експертиз, при узгодженні з усіма необхідними органами та структурами було прийнято рішення про створення штучного джерела наповнення Тилігульського лиману від Чорного моря. Пройшовши через роки, сформувалася група меценатів, лідерів, вчених і представників громадськості, які є рушіями всіх проєктів. Найскладніші переговори, постійний моніторинг процесів, як внутрішніх, так і зовнішніх, узгодження дозвільної документації та постійний пошук коштів — те з чим стикається робоча група.

  Ініціатором і фронтменом більшості з них є Олег Кутателадзе, який двічі отримав підтримку і довіру від жителів регіону представляти їхні інтереси в депутатській раді Одеської області.

  Саме завдяки Олегу Кутателадзе в Одеській обласній раді вже багато років існує група депутатів, які підтримують всі ініціативи та послідовно просувають плани та стратегії з порятунку світового надбання — Тилігульського лиману.

  Щорічно жителі сіл уздовж берегів лиману, як в Одеській, так і в Миколаївській областях очікують того періоду, коли вода помітно покриває осушені береги. Якщо для туристів, приїжджих гостей зміни по наповненню та збільшенню водного ресурсу не помітні, то місцеві жителі, що постійно спостерігають за змінами, оцінюють це як позитивний фактор.

  У цьому році, вже після свят, поповнення води в лимані відбувається систематично. Особливо помітний позитивний результат в так званих відстійниках, на території парку у перешийка Чорного моря і дельти Тилігульського лиману, до мостового переходу. Вода наповнила сухостійні, створила переливи й річища. У місцях прямої течії каналу потік рухається з помітною швидкістю, створюючи видиму течію.

  Уздовж берегів лиману, лінія води помітно піднялася більш ніж на 2 метри. Флора і фауна, яка з осені знаходиться вздовж берегів, насичується живлющою вологою.

  Вже скоро сюди прилетять численні пташині зграї. До весни вони зів’ють гнізда і виведуть потомство, яке буде вчитися плавати та годуватися в цих водах. Ближче до літа, в солоних озерах будуть формуватися нові грязьові відкладення, які цінують любителі природного релаксу. Зараз, взимку, тут зупиняються зграї лебедів, набираючись сил і наїдаючись рибним достатком. Кожен може зрозуміти унікальність цього місця.

  Нагадаємо, минулого тижня в Одеській обласній раді пройшла профільна екологічна комісія, на якій в черговий раз, з ініціативи Олега Кутателадзе було піднято і розглянуто питання про системне продовження робіт з будівництва каналу. Депутати Одеської обласної ради підтримали ініціатора одноголосно. 

Друк