Посмертний донор з Одещини дав шанс на життя трьом важкохворим пацієнтам: залучалася авіація

Посмертний донор з Одещини дав шанс на життя трьом важкохворим пацієнтам: залучалася авіація

У Роздільнянській лікарні після експлантації органів – серця і нирок, яку провела командатрансплантологів з Національного інституту Амосова спільно з колегами з Вінницької обласної лікарні ім. М.І. Пирогова, з’явився шанс на друге життя у трьох важкохворих пацієнтів. Ними виявилися багатодітна матір шістьох дітей 1970 р.н., якій успішно провели трансплантацію серця, чоловік 1980 р.н. та дівчина 1988 р.н., яким трансплантували нирки.

Про церозповіли у департаменті охорони здоров’я Одеської обласної військової адміністрації, передає інформаційна агенція «Юг.Today».

Донором став 41-річний пацієнт, якого госпіталізували 27 червня 2024 року з гострим порушенням мозкового кровообігу та інтенсивним внутрішньомозковим крововиливом. Згідно з чинним законодавством і клінічними протоколами, на жаль, всупереч проведеному лікуванню, післяскликання двох консиліумів, лабораторно-інструментальних методів обстеження, було діагностовано смерть мозку. Медицина в таких випадках безсильна, зазначили у департаменті.

Післятакого кінцевого констатаційного висновку фахівців, трансплант-координатор розпочав бесіду з родичами, які дали згоду на донорство померлого пацієнта.

Таким чином, вони подарували шанс на друге життя матері шістьох дітей, стан якої після операції добрий, та двом молодим людям, яким успішно трансплантували нирки.

Донорський орган знаходився за сотні кілометрів від лікарні і, зважуючи на терміни його «збереження», доставка автомобільним транспортом була неможлива.

Як повідомили у Вінницькій обласній клінічній лікарні імені М. І. Пирогова, реакція кураторів напрямку трансплантації у державі – генерального директора Українськогоцентру трансплант-координації Дмитра Коваля, Василя Стрілка, Міністерства охорони здоров’я України та особисто міністра Віктоора Ляшка, також міністра МВС України Ігора Клименка була миттєвою – прийнято рішення виділення гелікоптера для транспортування донорського серця та порятунку життя людини.

«Медична спільнота Одещини щиро співчуває близьким померлого та висловлює велику шану родичам за таке складне, але надзвичайно вольове рішення! Насьогоднішній час трансплантація вважається індикатором якості та рівня надання медичної допомоги, а також ступенем розвитку країни та суспільства. Не дивлячись на реалії сьогодення, наша держава та українська медицина продовжують розвиватися та покращувати свої можливості у сфері надання медичних послуг!», – підкреслили у департаменті охорони здоров’я Одеської ОВА.

У Вінницькій обласній клінічній лікарні імені М. І. Пирогова висловили співчуття родині донора і подякували колективу Роздільнянської багатопрофільної лікарні:

«Вічна світла пам’ятьдонору. Безмежна шана і подяка родині донора за таке непросте, але шляхетне і правильне рішення порятунку життя. Подяка державі за злагодженність та підтримку трансплантації регіону.Дякуємо колективу КНП «Роздільнянська багатопрофільна лікарня» за високий професіоналізм та чітку, злагоджену роботу на всіх рівнях».Схожі новини