Приватизація БДМТП: переможець аукціону відмовився від порту, хоч і втратив 18 млн грн

Компанія-переможець одного з аукціонів з приватизації Білгород-Дністровського порту пояснила, чому відмовилася від активів.

Компанія «Укрдонінвест», яка перемогла в одному з аукціонів з приватизації держпідприємства, відмовилася підписувати угоду через
розбіжності з Фондом держмайна, повідомляє «Ліга Бізнес».   

Власник «Укрдонінвест» Віталій Кропачов розповів, що компанія під час листування в ФДМУ попросила певні документи, зокрема — аудит та інші технічні питання, але не отримали відповіді. 

«Нам
було простіше втратити 18 млн (гарантійний внесок переможця аукціону, — ред.), ніж ризикувати втратити набагато більшу суму», — пояснив Кропачов.

За його словами, найбільша проблема полягала у відсутності певних документів. Сторона фонду вважає, що в період воєнного часу, під час приватизації, ці документи не потрібні. Своєю чергою, в «Укрдонінвест» переконані, що під час продажу мав бути проведений як технічний, так і фінансовий аудит.

Також переможець аукціону не отримав
дозволу Антимонопольного комітету (АМКУ), який «за даної угоди та проведення просто не встигав його надати».

Кропачов додав, що спроби врегулювати питання за законом, аби компанії не виставили штраф, виявилися марними. 

«Тому, умовно кажучи, 18 млн на тлі можливих штрафних санкцій від оборотів групи компаній від АМКУ – менша цифра», — зазначив він.

Процес приватизації Усть-Дунайського порту також
затягується на невизначений термін. Таке рішення пояснюється помилками ФДМУ при підготовці його до продажу.

З’ясувалося, що ФДМУ публічно задекларував продаж всього майнового комплексу, але, по суті, виставив на продаж лише частину порту. Через те, що Фонд «продав» підприємство нерозділеним, об’єкт не можуть зареєструвати на нового власника.

Вже у серпні
відбудеться аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП «Білгород-Дністровський морський торговельний порт». 

Нагадаємо, це вже п’ята спроба ФДМУ приватизувати Білгород-Дністровський
порт. Перший аукціон мав відбутись 3 березня, однак ніхто не подав заявки на участь. Другий аукціон відбувся 13 березня, однак переможець («Укрдонінвест») не оплатив лот. 

Третій аукціон 6 червня не відбувся через відсутність учасників. Четвертий, 14 червня, не відбувся з цієї ж причини.

Порту потрібні інвестиції та модернізація для запуску повноцінної роботи. Це можливо лише завдяки залученню приватного інвестора.

Раніше USM повідомляв, що трудовий колектив ДП «БДМТП» може залишитися без
зарплат через конфлікт підприємства з податківцями. Податкова служба Одеської області примусово списала з рахунків підприємства майже 850 тис. грн, які призначалися для зарплат працівникам порту.

Важливо, що новий власник порту, якого оберуть в ході процедури приватизації, має повністю погасити борги із зарплати та податків протягом 6 місяців після купівлі об’єкта. Тож податкова служба практично не має жодних ризиків, що після приватизації новий господар порту не виплатить борги
перед бюджетом.

Вас также может заинтересовать

Військові кораблі росії та Китаю патрулюють поблизу Японії