Рекордна захворюваність та черги у реанімацію: чому важкохворі на COVID-19 одесити не можуть потрапити у лікарню

Всього в Одесі трішки більше тисячі місць для хворих

Ситуація з COVID-19 в Україні є критичною, і Одеса – не виняток. Щоденно пацієнти, які потребують госпіталізації, вимушені годинами їздити у «швидкій», поки медики шукають місця. Навіть у приватних клініках, де один день лікування коштує понад 10 тисяч гривень, людей немає куди розміщувати. 

Новини.LIVE Odesa детальніше розповість, як в Одесі борються з пандемією і чому ситуація погіршується. 

Ні місць, ні лікарів

В Одеському обласному департаменті охорони здоров’я заявили, що завантаженість лікарень регіону досягла 72%, а в Одесі, за даними голови БФ «Корпорація Монстрів» Катерини Ножевнікової, щоденно потребують госпіталізації більш ніж 100 людей. Деяким відносно щастить потрапити до медичних закладів області, а от іншим доводиться чекати своєї черги вдома або в кареті швидкої допомоги.

Коронавірус, люди. лікарні, швидка, пандемія

«Від мене низький уклін лікарям «швидкої». Я сьогодні особисто бачила як вони катають пацієнтів по всім стаціонарам та б’ються за кожного. Ось тільки місця закінчилися. Вони годинами вони чекають, коли щось звільниться», – зазначила волонтерка у своєму дописі. 

У соцмережах одесити розповідають, що у деяких міських лікарнях місця все ж є, але вони або скоро закінчаться, або притримуються для «своїх».

Коронавірус, люди. лікарні, швидка, пандемія

«Я коли в березні лежала в інфекційній лікарні з «короною», то всюди писали, що місць немає. А вони були майже завжди. Одне-два з 5 завжди тримали для «особливих» пацієнтів. Я плакала, читаючи такі новини. Як так? Хтось не може потрапити в стаціонар, помирає, а тут пустують палати», – поділилася Олімпіада Курнішенко. 

Така ж проблема й у приватних клініках – місць немає. А якщо й пощастить – рахунок за послуги буде «космічним». 

«Намагалася госпіталізувати свекра. Возили у «швидкій» 5 годин. У Into-Sana місць немає, навіть застрахованих. Ціна перебування у лікарні за добу – 12,5 тисяч гривень. У відділенні навпроти парку Шевченка відмовилися дати кисень – його мало. Вдалося розмістити в Odrex. Там наперед треба платити 50 тисяч (за добу 10,5). У вартість входить годування, лікування й аналізи», – розповіла одеситка Олена.

Коронавірус, люди. лікарні, швидка, пандемія

Ситуацію покращити сподіваються відкривши 2 нових відділення – у 8-й клініці на Фонтанській дорозі, 110 (запрацювало з 12 жовтня), та 10-й лікарні на Малиновського, 61 (в планах). Але й це не вирішить всіх проблем: не вистачає й медпрацівників, а відправляти тих, хто лікує пацієнтів з іншими хворобами – не найкраще рішення. 

Коронавірус, люди. лікарні, швидка, пандемія

Чому люди масово хворіють? 

За даними Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, захворюваність у всьому регіоні за останній тиждень виросла на 1,8 раза у порівнянні з попереднім. 

«Серед дітей – у 2 рази (562 проти 278), серед дорослого населення – в 1,8 раза (6 810 проти 3 810). Також зросла і кількість госпіталізованих – на 7,8% (806 проти 748)», – зазначено у повідомленні. 

Коронавірус, люди. лікарні, швидка, пандемія

Звідси у багатьох людей виникає питання: що спричинило такий «стрибок» захворюваності та чому велика кількість пацієнтів потребують госпіталізації?

«Коронавірус належить до групи респіраторних вірусних інфекцій, для яких характерний осінньо-зимовий період підйому захворюваності. На це є декілька причин: властивості самого COVID-19 і поведінка людей, які зараз більше проводять час не на свіжому повітрі, а у замкнених приміщеннях, які не провітрюються», – пояснила лікар-епідеміолог Людмила Мухарська.

Коронавірус, люди. лікарні, швидка, пандемія

Також фахівчиня додала, що великий попит на госпіталізацію та поширення хвороби серед дітей пояснюється властивостями штаму «Дельта».

Як уникнути або побороти хворобу?

Профілактика

Перше і найголовніше – дотримуйтеся протиепідемічних заходів: медичні маски та соціальна дистанція особливо актуальні в громадському транспорті, де людей – цілий натовп, а вікна повністю зачинені.

Коронавірус, люди. лікарні, швидка, пандемія

«Вакцинація – теж дуже важливий захід. Навіть якщо ви дотримуєтеся карантинних умов, щеплення допоможе уникнути зараження або перенести хворобу набагато легше», – додала Людмила Мухарська.

Коронавірус, люди. лікарні, швидка, пандемія

Протидія

Якщо ж інфікування не вдалося уникнути, варто консультуватися з сімейним лікарем та виконувати його приписи. У випадку, коли необхідна госпіталізація, а місць немає – можна звернутися до волонтерів з «Корпорації Монстрів» або взяти кисневий концентратор у точці видачі.

Яка ситуація в Україні?

За останню добу, 12 жовтня, в Україні захворіли 16 309 осіб, а не зуміли перебороти хворобу аж 471. Лікарі з різних міст розповідають, що «Дельта» може різко погіршувати стан пацієнтів, через що з 10 людей до ранку «дотягнуть» лише троє.

Коронавірус, люди. лікарні, швидка, пандемія

У найбільшій зоні ризику люди похилого віку, або з хронічними захворюваннями. Навіть якщо їх вдається вилікувати – наслідки «Дельти» для психічного та фізичного здоров’я можуть бути руйнівними.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram і Viber Новини.LIVE.