Рідкісний для України вид богомолів виявили в Одесі

image

Останні роки його знаходили в сусідній області

В Одесі днями виявили закавказького деревного богомола (Hierodula transcaucasica). Такий вид комахи є рідкісним для України і перебрався в країну з боку Криму.

Про це повідомив кандидат біологічних наук Сергій Курочкін.

У Чорнобильській зоні помітили безстрашних биків. Відео

Де знайшли богомола

Самку комахи побачила дружина вченого. Вона прогулювалася парком Шевченка з чотирирічним онуком, який побачив незвичайну комаху.

Що відомо про комаху

Цей вид має зелений або жовтувато-бурий забарвлення. Найближчий родич закавказького деревного богомола — Mantis religiosa (звичайний, він же релігійний). Від нього комаха відрізняється більш міцним тілом і масивною головою. Також у закавказького виду є непрозорі білі цятки на надкриллях. Одночасно у нього немає чорних плям на внутрішніх поверхнях передніх лапок.

Звідки він з’явився в Україні

Цей вид богомола поширений в Грузії, Вірменії, Кавказькому регіоні Росії, Ірані, Афганістані, Туркестані і в українському Криму. Понад сто років тому його вперше зафіксували на півострові.

Як потрапив в Одеську область

Після того як вид потрапив до Криму з чорноморського узбережжя Кавказу, то став освоювати південь України. У 2013 році його зафіксували в районі Арабатської стрілки Херсонської області, а через два роки на острові Джарилгач і в селищі Асканія-Нова. 

З якої причини Закавказький богомол мігрує?

Найімовірніше пошук нових місць життя пов’язаний з тим, що змінюється клімат. Закавказького деревного богомола приваблює потепління і степова зона країни-лісосмуги і деревно-чагарникова рослинність. Також ця комаха віддає перевагу широколистяним лісам і садам.  

Новини про тварин 

Більше оперативних новин шукайте в Telegram і Viber Новини.LIVE Odesa.