Ще майже 8 мільйонів: з бюджету міста Ізмаїл вдруге виділять кошти на ремонт ПЛР-лабораторії

Ще майже 8 мільйонів: з бюджету міста Ізмаїл вдруге виділять кошти на ремонт ПЛР-лабораторії

Управління капітального будівництва Ізмаїльської міської ради Одеської області вдруге провело тендер на реконструкцію 4-го поверху міської поліклініки, що на вулиці Клушина, для розташування мікробіологічної лабораторії, яка проводитиме ПЛР дослідження хворих наCOVID-19. Навіщо другий тендер та що збираються робити, про це “Махала” розповість з посиланням на інформацію з сайту Prozorro. 

Перший раз на реконструкцію 4-го поверху було проведено у вересні 2021 року. Тоді вартість ремонтних робіт складала 24 047 527 гривень, з яких більшу частину витрат, а саме 21 437 950, покривав державний бюджет. 

Той тендер виграло ПП «Роднік» депутатаІзмаїльської міської ради Ігоря Дехтярьова, тендер і досі є дійсним, проте фінансування, через відсутність дотацій з держбюджету, було із затримками, тому й робота стояла на “паузі”.

Останні зміни до договору трирічної давнини були внесені 5 березня. Зазначається, що до тендеру додали скорегований дефектний акт та договірну ціну, яка залишилася без змін – 24 047 527 гривень. 

За роботу взялися лише у січні 2023 року. Станом на початок березня, згідно з планом робіт, булозроблено досить багато: демонтаж стін та дверей, нові перегородки, прокладання трубопроводів та кабелів електропроводки, улаштування цементних стяжок, штукатурення та фарбування стін, монтаж підвісної стелі “Армстронг”, встановлення радіаторів, монтаж системи вентиляції, монтаж мийок, змішувачів та унітазів, монтаж сповіщувачів пожежної сигналізації, розеток, монтаж системи відеонагляду та системи контролю доступу,  також частково було замінено двері.

У січні лютому 2024 року роботине проводилися, а з березня знову розпочалися. Згідно з планом, залишилося встановити залишок дверей, провести роботи з монтажу меблів, зробити аварійний вихід відремонтувати центральний вхід і бокові входи та облаштувати ґанок. Вартість робіт, які залишилося зробити, складає 1,9 млн гривень.

Нібито все добре, робота йде, ремонт триває, проте Управління капітального будівництва несподівано оголошує ще один тендер, який викликає багато питань. 

“У ході фактичного виконання робітвідбулися зміни та виникла необхідність в виконанні додаткових будівельних робіт, порівняно з наданою проєктно-кошторисною документацією. У зв’язку з виникненням додаткових робіт, без яких неможливо їх завершення по об’єкту, виникла потреба в укладанні додаткового договору”, – ось таким чином закупівля була обґрунтована.  

Проте, план робіт, які збираються додатково провести, сформульований таким чином, що неможливо зрозуміти, що саме будуть робити.

Наприклад, у планахробіт написано “Система холодного водопостачання”. Система водопостачання що? Що з нею будуть робити? Бо у грудні 2023 року було проведено її монтаж, а до цього, у січні 2023 року, проводилися роботи з прокладання труб. І ось на це буде витрачено додатково 220 тисяч гривень.

Така сама ситуація з наступними планами підрядника, які називаються “Пожежна сигналізація” та  “Система контролю доступу” та “Система відеонагляду”. На це витратять загалом майже 400 тисяч, але не пояснюється нащо саме. Минулого року було зроблено монтаж і сигналізації, і відеонагляду, і систем контролю доступу, але зараз додатково виділяють ще майже пів мільйона.

Також цікавий пункт під назвою “Електромонтажні роботи”. Які саме роботи? Кабелі прокладено, монтаж електросилового устаткування був, навіть розетки встановили. На що витратять ще 383 тисячі гривень – не зрозуміло.

Окремо виділимо закупівлю “медичного та технологічного устаткування” за 3 мільйони. Що саме куплятимуть – такожвідвідувачам сайту держзакупівель не повідомляють.

Тоже ця закупка на 8 млн грн викликає багато питань.