Сьогодні – день волонтера. Як мешканці Болградського району допомагають українцям

Сьогодні – День волонтера. Як мешканці Болградського району допомагають українцям

Сьогодні – День волонтера. Як мешканці Болградського району допомагають українцям

Сьогодні в Українісвяткують День волонтера. З початком повномасштабного вторгнення в Болградській громаді сформувалася невеличка, але активна волонтерська спільнота, яка усіма силами допомагає Збройним силам України.

Спеціально до цього дня інтернет-видання “Махала” пропонує підбірку статей про волонтерів Болградської громади.

В Болградському районі не припиняється волонтерський рух: що жителі громад відправляють на передову?

Найвідомішою волонтеркою в Болградській громаді є Оксана Кілафли. Разом з мешканцем громади Олексієм Строгановим жінка заснувала благодійний фонд “Ліга добрих справ ЮА”, який опікується потребами 88 окремого батальйону морської піхоти, який в мирний час дислокувався в Болграді. Команда волонтерів на чолі з Оксаною постійно організовують різноманітні ярмарки, лотереї, концерти та благодійні заходи, під час яких збирають кошти на потреби ЗСУ.

Більшеінформації про благодійний фонд можна прочитати за посиланням. Окрім цього інтернет-видання “Махала” постійно висвітлює заходи, які організовують волонтери. Прочитати про них можна, наприклад,тут, тут аботут.

“Я не маю змоги йти воювати, проте я можу волонтерити”: історія волонтера Семена Бикова

Із початком повномасштабного вторгнення волонтерство в Україні набуло особливого значення. Від продуктів харчування і гігієни до засобів особистого захисту й техніки готували,шукали, купували і постачали на фронт жінки і чоловіки різних професій і статусів. Попри те, чоловіки нерідко стикаються зі стереотипами та упередженнями через те, що не воюють.

Власною історією з журналістами інтернет-видання «Махала» поділився Семен Биков, який з березня 2022 року займається волонтерською діяльністю.

Прочитати статтюможна за посиланням.

Волонтерка з Каракурту Любов Няглова: війна торкнеться кожного, я закликаю допомогти армії

З початку повномасштабного вторгнення колишня вчителька, а зараз волонтерка Любов Няглова з села Каракурт Василівської громади, розпочала допомагати Збройним Силам України. Майже два роки жінка неперестає активно допомагати армії та разом з односельцями показує дуже гарний приклад патріотизму та бажання скорішої перемоги. 

Про складнощі, дива, переживання та неймовірний зв’язок народу з армією “Махала” дізналася у Любові Няглової. 

Подивитися відео можназа посиланням. Окрім цього можна прочитати статтю про Любов тут.

Шлях на схід: життяна деокупованих і прифронтових територіях очима волонтера Василя Младінова (Eng)

Він дуже любить Україну і переживає за її долю. Він міг би залишитися у своєму комфортному домі закордоном, допомагати звідти країні, але він вибрав інший шлях. Зараз це шлях на схід – в деокуповані та прифронтові території, де небезпека чатує на кожному кроці.

Василь Младінов, уродженець села Каракурт Болградського району, чемпіон світу з парашутного спорту, допомагає Україні зперших днів війни. Неодноразово відвідував деокуповані території.

Прочитати статтю можна за посиланням. Окрім цього можна прочитати статтю про Василятут.

«Волонтерство – моя терапія»: складнощі, мрії та плани 18-річної волонтерки з Болграда Лілії Биковської

Ще на початку війни рішення бутикорисною для своєї країни прийняла для себе Ліля Биковська – 18-річна жителька Болграда, волонтерка та молода журналістка. 

В той самий день, коли вся Україна прокинулась від вибухів, Ліля була вдома, в Болграді. Тато дівчини з самого початку війни стоїть на захисті країни. Щоб зовсім не зійти з розуму від постійного моніторингу новин, Ліля з мамою та командою активістів вже 26 лютого розпочали волонтерську діяльність. 

Прочитати історіюволонтерки можна за посиланням.

Уродженка села Табаки, волонтерка Тетяна Бондаренко, допомагає Україні з Болгарії, але мріє повернутися

Допомога людям, сльози біженців та внутрішня мотивація – про це «Махала» розмовляла з волонтеркою Тетяною Бондаренко, уродженкою села ТабакиБолградської громади. Тетяна розгорнула потужну волонтерську діяльність в Болгарії з допомоги українським біженцям та військовим. 

Прочитати історію Тетяни можна за посиланням.

Як родина підприємців з Болградського району підтримує волонтерство та якимбачить майбутнє України

Сергій та Олена Пейчеви – громадські активісти, підприємці. Подружжя проживає у Болграді, а працює в селі Каракурт Василівської громади. 

До війни вони розвивали туризм,  у гостей, які відвідували Каракурт,  була популярна  албанська локація родини Пейчевих.  Після 24 лютого 2022 року родина перетворилася на волонтерів і постійно допомагають як військовим, так і переселенцям.

Прочитати історію родини Пейчевих можна за посиланням.

Чому вони обрали волонтерство? Історії дружин військових, які самостійно відвозили гуманітарні вантажі на передову

Ми розповімо вам неймовірну історію про двох жінок-волонтерок Олену Лисак та Ольгу Атанасову.Вони вже шість місяців доставляють необхідні речі бійцям Збройних сил України на передову.

Про ворожі ракети над волонтерською машиною, про подяку військовослужбовців та побоювання родичів – дівчата розповіли нашому виданню.

Прочитати статтю можна за посиланням.

Волонтерство за покликом серця: Як згуртувати людей та допомогти ЗСУ знає жителька Болграда Ніна Биковська

Для Ніни Василівни Биковської, виховательки дитячого садка, війна розпочалася 24 лютого. Вранці вона вирішила допомагати Збройним Силам України у боротьбі з окупантом. Разом із молодшою ​​дочкою Лілією вона одна зперших згуртувала навколо себе волонтерів.

Прочитати історію Ніни можна за посиланням.

Українці за кордоном: мріють про перемогу, волонтерять і думають про повернення

Інтернет-видання “Махала” готувало статтю про трьох мешканок Болградської громади, якіпроживають за кордоном та допомагають українцям та армії в Болгарії, Польщі та Німеччині.

Історії дівчат можна почитати за посиланням.

В Болграді зʼявилася нова волонтерська організація IBC ATION MEDEOR «BUCAK»

Напередодні Міжнародного дня волонтера, який відзначається 5 грудня, інтернет-видання “Махала” зустрілося з Валерією Солдатовою, яка розповіла про нещодавно створену волонтерську організацію.

Валерія стверджує, що в організації вона скоріше не керівник, а координатор: «Ми – волонтерська команда, працюємо на рівних, у всіх одна мета – допомогти людям».

Історіючитайте за посиланням.

Волонтерство врятувало її від відчаю

Лютий цього року перевернув життя українців. З моменту вторгнення Росії на територію нашої країни всі сили були спрямовані на збереження життів. Не діяти та віддати без боротьби свою землю – це не про нас. Не змогла залишитись осторонь і керівникгромадської організації «Спадщина Бессарабії» Ганна Старжевська. Робота з культурними центрами, фондами, спільнотами з популяризації бессарабської культури перетворилася на волонтерську роботу.

Прочитати статтю можна за посиланням.

Як члени громадської організації інвалідівБолграда плетуть маскувальні сітки для військовослужбовців

Члени громадської організації людей з інвалідністю “Вікторія” вже 512 днів плетуть маскувальні сітки для 88-го окремого батальйону морської піхоти та воїнів з інших підрозділів. 

“Військові стали для нас наче рідні. Коли вони приходять забирати сітку, нам достатньо побачити їх щасливі та вдячні очі, це нас мотивує робити ще більше”, – каже керівниця організації Тетяна Бажалюк.

Прочитатистатті про людей з інвалідністю, які стали волонтерами, можна за цим посиланням або тут. Окрім цього інтернет-видання “Махала” окремо розповідало прочоловіків з інвалідністю, які займаються плетінням маскувальних сіток. Читайте за посиланням.

В Болграді розписують відпрацьовані гільзи і продають через аукціон для збору коштів на дрони

Керівники образотворчих гуртків Болградського центру дитячої та юнацької творчості Тамара Чемшит таАліна Швець приєдналися до нового виду волонтерської діяльності – розпису бойових гільз, які потім виставлять на благодійних аукціонах для збору коштів на дрон для ЗСУ. 

Прочитати статтю можна за посиланням.

Як 17-річна дівчина з Болграда волонтерить у Польщі

Едіта Карамалак народилася та виросла у місті Болград. Вона найстарша з 4 дітей  у родині Карамалак. З початку повномасштабного вторгнення ворога на територію нашої країни родина Карамалак прийняла для себе рішення покинути Україну. 

Яку діяльність розгорнули українці в Польщі читайте за посиланням.