Справа «Світанку»: засідання перенесли через неявку потерпілих

У Малиновському райсуді Одеси почали розглядати справу колишнього інспектора ювенальної превенції Андрія Крецула. Його підозрюють у побитті неповнолітніх вихованців колишнього дитячого притулку «Світанок». З шести потерпілих на засідання з’явилися троє, тому суддя Сергій Черевко переніс розгляд справи, повідомила кореспондентка Суспільного.

На початку судового засідання адвокат Андрія Крецула Петро Мангул заявив про відвід прокурора.

«У досудовому слідстві він не брав участь, була інша група прокурорів, тому, згідно з чинним законодавством, вони мають і зобов’язані продовжувати здійснювати процесуальне керівництво у цій справі до винесення вироку», – пояснив Мангул.

Справа "Світанку": засідання перенесли через неявку потерпілихСуспільне Одеса

Прокурор Роман Кінько виступив проти відводу, посилаючись на чинну постанову заступника прокурора області.

«Враховуючи вказану постанову і склад тієї групи, я вважаю, що на сьогоднішній день я можу підтримувати публічне обвинувачення в суді», – зауважив Кінько.

Суддя Сергій Черевко не задовольнив клопотання адвоката Петра Мангула.

Справа "Світанку": засідання перенесли через неявку потерпілихСуспільне Одеса

Суддя Сергій Черевко

Під час розгляду справи були присутні троє з шести потерпілих. Заслухавши сторони, Черевко переніс розгляд на інший день та доручив прокурору забезпечити явку всіх потерпілих.

Після судового засідання адвокат Андрія Крецула заперечив причетність свого підзахисного до побиття дітей.

Справа "Світанку": засідання перенесли через неявку потерпілихСуспільне Одеса

Адвокат Петро Мангул

«Обвинувачення, яке пред’явлене моєму підзахисному, я вважаю, є абсолютно безпідставними і продиктоване тільки публікацією в засобах масової інформації, бажанням окремих осіб визначити свою позицію, які не є взагалі учасниками кримінального провадження. Тому я вважаю, що це замовна кримінальна справа», – заявив Мангул.

Потерпіла Олена Жеребко запевнила: Андрій Крецул знущався над вихованцями «Світанку». Дівчина згадує: після того, як вона зі ще одною вихованкою втекли з притулку, Крецул бив її.

«Мене і ще одну дівчинку привезли до відділення поліції. Він мене завів в окремий кабінет, вона була в іншому кабінеті з іншим поліцейським. Він мене вдарив один раз головою об стіну, я впала, він мене вдарив з ноги в ногу. Потім я встала, він почав мене ображати й принижувати. Вдарив мене ще два рази в обличчя і потім за волосся вивів у другий кабінет і сказав, що я вільна», – поділилася дівчина.

За словами адвоката Петра Мангула, з ювенальної превенції його підзахисного звільнили, утім Андрій Крецул все ж продовжує працювати в поліції. На думку правозахисниці Зої Мельник, це недопустимо.

«Я гадаю, що є якісь зв’язки, бо як це так, що на момент кримінального розслідування, пов’язаного з насильством, людина не лише не перебуває в СІЗО, він же ж як працівник поліції, звичайно ж, може впливати на хід слідства. Я знаю, що він активно намагався впливати. У нього ж є дані дітей, щоб знайти їх та тиснути», – наголосила Мельник.

Прокурор Роман Кінько від коментарів відмовився. Наступне судове засідання призначили на 27 квітня.

Справа «Світанку»: поліцейський заперечує провину, а прокурор не знає, де потерпіліСправа дитбудинку «Світанок»: обвинувачення щодо поліцейського передали до судуВ Одесі поліцейського підозрюють у насильстві над неповнолітніми вихованцями притулку