Стратегія розвитку Визирської ОТГ враховує потреби сіл, що приєднаються

Стратегія розвитку Визирської ОТГ враховує потреби сіл, що приєднаються

  Зовсім скоро Визирська громада розшириться, до її складу приєднуються одразу три сільські ради — Кордонська, Калинівська та Дмитрівська. Зараз постало питання щодо стратегії майбутнього подальшого розвитку об’єднаної громади з урахуванням потреб цих населених пунктів. У Будинку культури села Визирка відбулося зібрання по розгляду цього питання. На ньому були присутні депутати Визирської сільради, члени «Команди розвитку», представники всіх населених пунктів ОТГ. Доповідали Визирський сільський голова Валерій Стоілакі, депутат Одеської обласної ради Олег Кутателадзе, та професор, доктор економічних наук Володимир Осіпов.

Володимир Осіпов, професор, доктор економічних наук.

Володимир Осіпов, професор, доктор економічних наукУсі, хто сидить у цьому залі, несуть персональну відповідальність за розробку стратегії. Тобто ви є депутатами, ви є працівниками виконавчого комітету, активістами. Жителі Визирської ОТГ очікують на те, що ми розробимо та запропонуємо на їх розгляд таку стратегію.

  Депутат Одеської обласної ради Олег Кутателадзе під час свого виступу виділив основні моменти, на які доцільно звернути особливу увагу при розробці стратегії розвитку. Перш за все — це будівництво і ремонт доріг та розвиток інфраструктури сіл громади. Треба зробити й так, щоб людям не було потреби їздити до центру ОТГ за для отримання адміністративних послуг.

Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної радиЦентр повинен приїжджати до людей, потрібно створити необхідні можливості завдяки комп’ютерам, сьогодні для цього є інтернет. Який необхідно провести до кожного села. Знаходиться там староста, нехай він вирішує більшість питань, якщо щось необхідно, нехай з’єднується з Центром адмінпослуг, в нас їх є два — один у Визирці, другий — у Першотравневому. Перше питання — ми повинні зняти з людей напругу, яку держава їм створила. Ми розуміємо з вами, для чого проводяться об’єднання сіл, щоб мінімізувати витрати на сільські ради та апарат управління. Ми повинні зняти проблему, яка є у людей — потребу їздити за адмінпослугами в інші села.

  Наступні питання — медичне обслуговування та освіта, додав він.

Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної радиМи ні в якому разі не повинні загубити те, що є. Це амбулаторії, які в нас є. Вони повинні бути в селах, повинні бути всюди. Школи — ми повинні зробити все для того, щоб ті школи, які в нас є, залишилися. В маленьких селах, де є школи, наприклад, до 8 класу — діти повинні вчитися, а далі у ліцеї. Ми створимо дороги, і за допомогою них на транспорті повеземо їх до наших ліцеїв.

  Насправді питань, які потребують вирішення, чимало, і саме розробка якісної перспективної стратегії розвитку громади допоможе їх систематизувати. Нині яскравим прикладом такої роботи є село Любопіль, якому в об’єднаній громаді приділена велика увага.

Валерій Стоілакі, Визирський сільський голова.

Валерій Стоілакі, Визирський сільський головаДійсно там не було якісного вуличного освітлення, доріг, Будинок культури потребував ремонту. І ось тепер можна приїхати в Любопіль та подивитися, яка там зроблена початкова школа. Ми її повністю відремонтували: впорядкували двір, зробили нову огорожу. І там в селі вже є освітлення, дороги, Будинок культури відремонтовано, також площу центральну красиву зробили. І люди побачили, що в цьому селі йдуть зміни, і все йде тільки у позитивному напрямку. Ми так будемо робити й в тих населених пунктах, які до нас приєднаються — Дмитрівка, Кордон та Калинівка.

  Поділяють цей оптимізм і представники цих сіл.

Микола Ткаченко, Калинівський сільський голова.

Микола Ткаченко, Калинівський сільський головаМи будемо брати дуже активну участь в розробці даної стратегії, зокрема щодо розвитку нашої рекреаційної зони та розвитку зеленого туризму, безпосередньо для тих рекреаційних зон, які в нас нині вже є. Будуть вивчатися також питання про бази відпочинку, про набережну, про під’їзні дороги, про розвиток інфраструктури. Всі ті аспекти зокрема будуть включені, зрозуміло, що на перші два-три роки.

Оксана Третякова, Кордонський сільський голова.

Оксана Третякова, Кордонський сільський головаЯ дуже рада, що потрапила сьогодні на це засідання, тому що стратегію розвитку також Володимир Осіпов розробляв свого часу і для Кордонської сільської ради, і ви знаєте, вона в мене, як настільна книга. Я її перечитала, і весь цей час, всі ці 5 років працювала саме по цій стратегії. Я йому сьогодні казала, що ми практично 80% того, що там було закладено, втілили в життя.

  Кожен населений пункт, який увійде до складу Визирської об’єднаної громади, є унікальним та має свої пріоритетні напрямки, які будуть враховуватися у загальній стратегії розвитку громади, що з часом зробить Визирську ОТГ ще більш спроможною, впевнені представники місцевої влади.

Авторка: Стелла Дюар.

Друк