Судді відклали засідання щодо Дачі Маразлі в Одесі

18 листопада 2023 р. 15:55

Судді відклали засідання щодо Дачі Маразлі в Одесі

Фото: НАБУ

(Фото: НАБУ)

Господарський суд Одеської області відклав підготовче засідання за позовом Одеської обласної ради щодо «Дачі Маразлі».

Як зазначається в матеріалах суду підготовче засідання має відбутись 21 листопада. 

Йдеться про суперечку між обласною радою, та товариств з обмеженою відповідальністю «Крок вперед» й «Бульвар 1906», до якої у жовтні залучили Департаменткультури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог.

Раніше суд відхилив заперечення Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації проти призначення судової будівельно-технічної експертизи.

Співвідповідачем за позовом Одеської обласної ради щодо «Дачі Маразлі» до двохтовариств з обмеженою відповідальністю «Крок вперед» та «Бульвар 1906» є управління Одеської обласної ради з майнових відносин.

Обласна рада намагається розірвати договір купівлі-продажу та стягнути 148 тисяч 504 гривні.

30 серпня відбулося засідання, яке спочатку планували провести 8 серпня, алеперенесли. 

На одному з попередніх засідань ТОВ «Бульвар 1906» клопотало про те, щоб брати участь у засіданнях дистанційно. Суд дозволив. 

Також у лютому Господарський суд Києва призначив підготовче засідання за позовом прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури проти Одеської обласноїради, Управління обласної ради з майнових відносин та товариства з обмеженою відповідальністю «Крок вперед».

Йдеться про скасування рішення Одеської обласної ради про внесення до переліку об’єктів, що підлягають приватизації шляхом викупу орендарем, нежитлових будівель за адресою бульвар Лідерсівський, №13, загальною площею 2 тисячі 615,2 квадратного метра. 

В грудні 2019 року співробітники Національного антикорупційного бюро обшукали приміщення, де працює телеканал «Думська TV» на вулиці Канатній. Свої дії у НАБУ пояснили розслідуванням можливих зловживань посадовцями Одеської облради при продажу нежитлових приміщень за адресою:Лідерсівський бульвар, 13 фірмі «Крок вперед».

До того НАБУ повідомили, що розслідують обставини угоди з приватизації будівлі на Лідерсівському бульварі в Одесі. Депутати Одеської обласної ради проголосували за продаж пам’ятника архітектури на Лідерсівському бульварі, 13 компанії, яка взяла його в оренду за дев’ять місяців до цього.

Тоді ТОВ «Бульвар 1906» отримало згоду на відведення 1,26 га по вулиці Лідерсівський бульвар, 13, 13-Б, 13-Г, 13-Д, 13-Ж, 13-З, 13-Ідля будівництва та обслуговування курортно-оздоровчого комплексу. Раніше, за даними систем Opendata і YouControl, до фірми мав відношення тодішній член виконкому міськради Михайло Шмушкович. Втім, він стверджував, що його причетність до фірми тривала не понад добу, це було задовго до землевідведення і ніякого відношення на момент продажу будівлі до фірми він не мав.

Кирило Бойко