«Сильні України»: в Одесі відбувся спортивний форум ветеранів (фото)

На форумі побували кореспонденти Української Служби Інформації.

За словами голови наглядової ради Одеського державного університету внутрішніх справ, народного депутата Олексія Леонова, від початку повномасштабної війни понад 50 тисяч військових та цивільних українців втратили кінцівки. Ця цифра збільшується щодня.

Ми маємо велику мету — створити в Одесі національний хаб з реабілітації. Ми вважаємо, що Одеса має для цього все необхідне: мережу санаторно-курортних закладів, фахівців, природні умови, а головне — велике бажання. В такий спосіб ми хочемо висловити свою глибоку шану та подяку, всім хто захищав та продовжує захищати Україну, — наголосив Олексій Леонов.

Своєю чергою, заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко повідомив, що МВС активно залучає ветеранівдо роботи у соціальних підрозділах.

Ми залучаємо ветеранів, які користуються колісними кріслами, до роботи операторами системи 112. Такі центри були відкриті в Києві та Львові, цього року плануємо відкрити центр в Одесі. Ми запрошуємо ветеранів брати в цьому участь, – сказав Леонід Тимченко.

Перший заступник голови ОВА Олександр Харловзауважив, що на сьогодні в Одеській області налічується 17 закладів охорони здоров’я, які надають послуги з реабілітації. Також він повідомив, що в ОВА планують збільшувати кількість таких установ. Для фінансування проєктів планується залучати міжнародних донорів та бізнес. За словами заступника голови ОВА, наразі в регіоні будують реабілітаційні центри у Южному та Ізмаїлі, а Одесі ж до червня планують відкрити фізкультурний диспансер біля Кулікового поля.

Одещина має бути південнимхабом з реабілітації, – наголосив Олександр Харлов.

Щодо міської інфраструктури, представник урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю ОВА Олег Соколов зауважив, що міське середовище в Одесі не відповідає потребам людей з інвалідністю. Зокрема, в місті немає укриттів, куди у разі обстрілу могли б спуститися люди з вадами зору чи особи у візках. Також в місті не достатньо транспорту для осіб у візках та в багатьох установах не облаштовані спеціальні вбиральніта пандуси. Цю проблему запропоновано вирішити коштом ОСББ.

Також про необхідність розвитку інфраструктури зауважив й президент Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт.

З початку війни ми втратили більш як 500 спортивних об’єктів. Без інфраструктури не буде відновлення. Також без відповідної інфраструктури пораненим захисникам буде важко проходити реабілітацію – це питання номер один, – наголосив Гутцайт.

Він також зазначив, що необхідностірозвивати й ветеранський спорт, а для цього також потрібна інфраструктура.