У Берліні з’явився мурал-зібрання з малюнків, що зібрані в одеських катакомбах

ГоловнаНовиниКультура

19 березня 2024 р. 21:34

У Берліні з’явився мурал-зібрання з малюнків, що зібрані в одеських катакомбах

Фото: Друк

(Фото: Друк)

П’ятиповерховий мурал  українського художника APL315 з’явився у Берлині на розі Штаргардер Штрассе та Шенгаузер Аллее у районі Пренцлауер-Берг.

Малюнок являє собою своєрідний колаж з малюнків,знайдених художником в одеських катакомбах, повідомляє видання «Друк».

Одеські катакомби стали однією з провідних тем у роботах Apl315. Дослідження рідної Одеси: її наземного та підземного середовища — стали для вуличного художника важливим етапом уформуванні власної візуальної мови. Він вивчає явище катакомб як простір для художнього вираження та переосмислення колекції наївних фресок, що були залишені інженерами та робітниками на стінах катакомб Одеси у ХІХ столітті.

Малюнки датовані періодом між 1860 та 1939 роками.

Одеські катакомби були створені у другій половині XIX століття для видобутку каменю, що використовувався для будівництва міста. Спочатку вони використовувалися для зберігання товарів та різних матеріалів, атакож як природний охолоджувальний клімат для зберігання вина та інших продуктів.

Тим часом мурал присвячений загиблому уродженцюселища Совіньон Остапу Макарову відкрили 12 лютого 2024 року у селищі Таїрове в Одеській області.

Остап Макаров загинув при виконанні бойового завдання влітку 2023 року в «сірій зоні» між українськими та російськими позиціями. Поранений, він намагався витягти з бою іншого пораненого українського вояка, але росіяни вбили їх мінами. 

У Миколаєві в листопаді з’явився новий вуличний стінопис, який місту подарували місцеві автори. Ідея полягає в тому, що в темні часи війни хочеться трохи світла, добра, аби це несло радість людям і трохи висмикувало з ситуації, в якій зараз живуть миколаївці.

14 жовтня того ж року у місті Снігурівка та в селі Павлівка, що на Миколаївщині на будівлях з’явились нові патріотичні малюнки. Дані стінописи були створені художниками-волонтерами в рамках проєкту «Стіни культури».

Кирило Бойко