У восьми корпусах Одеської психлікарні встановлять пожежну сигналізацію на майже 3 млн грн

image

Через два роки після пожежі в одному із відділень Одеського обласного медичного центру психічного здоров’я заклад планує встановити пожежну сигналізацію у вісьмох корпусах. Загальна сума тендерів – 2,9 млн гривень. Про це стало відомо з системи публічних закупівель Prozorro.

Відповідно до тендерної документації, пожежне обладнання по спрощеній процедурі може з’явитися у корпусах №3, 4, 5, 6, 13, 16, 18 та 21. У цих будівлях компанія-переможець має встановити сигналізацію, системи керування евакуюванням та передачі тривожних сповіщень від медзакладу. Також тут змонтують димову, теплову та ручну сирени з гучномовцем.

Всі роботи планують завершити до кінця 2021 року. Загальна сума тендерів – 2 978 181 гривня.

Зазначимо, що у серпні на сайті Prozorro з’явилися тендери щодо встановлення пожежної сигналізації в інших відділеннях медзакладу, а саме: 8, 10, 11, 12 та в адміністративному корпусі. Згодом їх скасували та оголосили знову.

Як стверджує головний лікар Одеського обласного медичного центру психічного здоров’я Анатолій Волощук, ремонтні роботи по тих тендерах, які були оголошені в серпні, вже ведуться. В інших корпусах обладнання змонтують до кінця року. Таким чином, сповіщення про пожежу з’явиться у всіх будівлях закладу, крім одного.

«Проєктна документація є на всі корпуси, однак поки ми не будемо встановлювати пожежну сигналізацію лише в корпусі №4. Він закритий, там наразі ремонт, тож гострої потреби в цьому немає. Як тільки з’являться гроші, зробимо сигналізацію й там», – зазначив чиновник.

Щодо корпусу №7, де сталася пожежа у 2019 році, то, за словами Волощука, його відновлювати поки не планують. На додачу, він знаходиться під арештом.

Що відомо

Увечері 10 червня 2019 року в приміщенні корпусу №7 обласного медичного центру психічного здоров’я на вулиці Академіка Воробйова, 9 спалахнула пожежа. Загоряння побачив молодший медбрат та зателефонував керівництву. У корпусі тоді перебували більш ніж півсотні пацієнтів та троє працівників.Вогонь гасили 57 рятувальників за допомогою 12 пожежних машин. Унаслідок займання загинули семеро людей, ще трьох травмованих госпіталізували. Загиблі – пацієнти похилого віку, які перебували на стаціонарному лікування в медзакладі, та один співробітник.11 червня справу внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань одразу за трьома статтями Кримінального кодексу. Зокрема правоохоронці розслідували порушення правил пожежної безпеки, ймовірний підпал та умисне вбивство. Остання стаття наприкінці 2019 року зі справи зникла.В акті про пожежу від 10 червня 2019 року причиною назвали «занесення ззовні невстановленою особою стороннього джерела запалення». Потім, про що свідчать дані у судовому реєстрі, з’явилася й інша – «самозаймання унаслідок порушення правил пожежної безпеки».

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області