В Ізмаїльському районі зафіксували випадки підозри на кашлюк

В Ізмаїльському районі зафіксували випадки підозри на кашлюк

В Ізмаїльському районі зафіксували випадки підозри на кашлюк

Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб розповів про епідемічну ситуацію, яка склалася в Одеській області за останній тиждень. Протягом останніх семи днів зареєстровано ще декілька випадків захворюваності на кір, кашлюкта гострі кишкові інфекції.  Про це “Махала” дізналася з офіційного сайту відомства. 

Так, на минулому тижні зареєстровано 21 випадок підозри на кашлюк, серед яких 10 – в Ізмаїльському районі. 

Що стосується захворюваності на грип та ГРВІ, то загалом спостерігається тенденція до зниження. Зріст зафіксовано лише в Болградському таПодільському районах. 

З появою перших ягід на прилавках зріс рівень захворюваності на кишкові інфекції, особливо серед дітей. 

Також протягом тижня зафіксували 2 випадки підозри на кір – в Одеському та Біляївському районах. Загалом з початку року в області лабораторно підтверджені 8 випадків кору, у т.ч. 6 дітей (Одеськийрайон – 6,  Ізмаїльський та Березівський – по одному випадку).

Довідково:

Кашлюк – це вкрай заразне захворювання дихальних шляхів, викликане бактерією. Кашлюк легко поширюється від людини до людини, головним чином повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні. Багато дітей, які заразилися кашлюком, страждають від нападів кашлюпротягом 4-8 тижнів. Найбільш небезпечне це захворювання для немовлят.

Симптоми

Першими ознаками кашлюку є помірний жар, нежить, кашель, який, як правило, переходить у судомний кашель. У немовлят це може супроводжуватися періодами тимчасового припинення дихальних рухів (апное). Пневмонія є відносно поширеним ускладненням від кашлюку, рідше виникають конвульсії і ураження головного мозку (енцефалопатія).

Профілактика

Запобігти кашлюку можна завдяки вакцинації. Відповіднодо національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення).

Детальніше про використання вакцини АКДП з цільноклітинним кашлюковим компонентом та можливих реакцій на її введення можна дізнатися на сайті МОЗ.