В Одесі переселенцям та учасникам АТО із Успенської пропонують переїхати до гуртожитку. Вони проти

Одеська обласна рада запропонувала частині переселенців та учасникам АТО переїхати з Успенської,4 до гуртожитку в Суворівському районі Одеси. Про це стало відомо під час зустрічі мешканців з представниками облради.

12 жовтня близько 16:00 мешканці зібралися біля будинку на Успенській,4 аби зустрітися з представниками облради. Вони повідомили, що переселятися не хочуть.

Начальник юридичного відділу обласної ради Роман Лебедєв зазначив, що, за висновком експертизи, частина будинку на Успенській в аварійному стані і не придатна до проживання. Людям, що там мешкають, запропонували переїхати в гуртожиток у Суворівському районі біля «Лузанівки».

«Для мешканців цієї частини будинку, що є у володінні обласної ради та обласної адміністрації, у межах міста єдиний варіант — це вулиця Червона, 11. Там є 23 вільні кімнати, так само на приведення цих кімнат у житловий стан будуть виділятися кошти»— зазначив чиновник.

В Одесі переселенцям та учасникам АТО із Успенської пропонують переїхати до гуртожитку. Вони протиФото: Суспільне

Гуртожиток на Червоній, 11

Карен Гамбарян, який живе в будинку з 2019 року, повідомив, що жителі самі облаштовували свій дім без допомоги держави, тому нікуди переїжджати не хочуть. Навіть попри те, що електроенергію у квартирах вмикають по годинах.

«Ось, давайте ми вас на Червону, це у минулому ЛТП (авт. лікувально-трудовий профілкаторій), ну звісно, куди нас? У ЛТП. Ми тут нормально живемо. Ця будівля є пам’ятником архітектури, ми її облаштовуємо, облагороджуємо. Сьогодні нам подзвонили та сказали, що завтра генератор поїде. Ви вирішили, хто куди, цигани? Розбігайтесь. Ми не будемо розбігатись» — повідомив чоловік.

Ігор Мякоткін був одним з перших, хто переїхав до цього будинку. Він повідомив, що житло, яке пропонують мешканцям взамін, їм не підходить – воно у неналежному для проживання стані. Крім того, наразі більшість жителів дому на Успенській, 4 працюють поруч:

«Те, що нам пропонували на сьогоднішній день, житлом не назвати. І останні, скажімо так, чотири роки нам взагалі ніхто нічого не пропонував і на нас взагалі ніхто не звертав ніякої уваги. Ми просто живемо. Буквально 3-4 роки тому почали адаптуватися, а саме більшість знайшли роботу, роботу з прив’язкою за місцем проживання».

ГуртожитокФото: Суспільне

Гуртожиток на Червоній, 11

У гуртожитку, який пропонують мешканцям Успенської, 4, розташований Обласний центр соціально-психологічної допомоги. За словами виконувача обов’язків директора закладу Олега Тузло, наразі туди можна заселити не більше 160 людей:

«23 кімнати в нашій в нашій установі вважаються як ліжко-місця…Припустимо, якщо є там не сімейні, в кімнату селяться 5-6 людей. Є такі кімнати, в які просто селять шість людей. І якщо це родини, то зрозуміло, що селять у кімнату. Є кімнати на дві людини, на три людини, на шість людей».

гуртожитокФото: Суспільне

Гуртожиток на Червоній, 11

Що відомоНаразі в будинку на Успенській, 4 проживає 140 людей. Усі вони — учасники АТО/ООС чи переселенці, які не мають грошей, аби придбати житло в Одесі або орендувати його власним коштом. За 5 років люди зробили ремонти у квартирах та відновили деякі комунікації. Повноцінно проживати там люди не можуть, оскільки будівля аварійна та перебуває в комунальній власності, а саме на балансі підприємства «Облтрансбуд». Контролювати ситуацію з комунікаціями може лише балансоутримувач.20 вересня жителі виходили на мітинг під будівлю Одеської ОДА та обіцяли почати голодування. У будівлі 5 днів не було світла.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області