В Одесі проходить виставка картин з пейзажами Степанівки Визирської СТГ (фото)

ЛАН »
Головні події дня » В Одесі пройшла виставка картин з пейзажами Степанівки Визирської СТГ (фото)

В Одесі пройшла виставка картин з пейзажами Степанівки Визирської СТГ (фото)

В Одесі пройшла виставка картин з пейзажами Степанівки Визирської СТГ (фото)

Село Степанівка Визирської громади знову у центрі уваги митців та краєзнавців Одещини. В Одесі у виставковій залі «Дому з янголом» пройшла виставка художніх творів під назвою «Пленери у старовинній садибі».

Сергій Седих, куратор виставки «Пленери у старовинній садибі».

Сергій Седих, куратор виставки «Пленери у старовинній садибі»

Роботи, що представлені в експозиції об’єднані одною темою. Вони створені
художниками у селі Степанівка. Це садиба Миколи Дмитровича Кузнєцова, відомого академіка живопису. У 2005-2008 роках в його садибі проводилися пленери. Вони так і звалися «Кузнєцовські пленери». Тоді і були створені ці роботи. Художники приїжджали туди на один день. Сьогодні ці роботи є основою виставки.

Відомий український живописець, академік,
професор Петербурзької академії мистецтв Микола Дмитрович Кузнєцов народився в помісті у селі Степанівка в середині XIX століття. Його дитинство пройшло серед мальовничих краєвидів цієї місцевості, що у майбутньому сприяло розвитку його творчих здібностей. З роками, вже як відомий художник, Микола Дмитрович Кузнєцов мав серед тодішньої столичної інтелігенції велике коло друзів та знайомих. У гостях нашого славетного земляка в Степанівці були видатні митці: художники Киріак Костанді, Валентин
Сєров, Леонід Пастернак, Ілля Репін, співак Федір Шаляпін, чеський скрипаль Францішек Ондржичек, вчений Ілля Мечніков, колекціонер Павло Третьяков та інші.

Сергій Седих, куратор виставки «Пленери у старовинній садибі»

Перераховувати їх можна довго. В нас на будинку в садибі Кузнєцова встановлена дошка де записані усі видатні люди, які відвідали це місце.

На
виставці були представлені роботи 30 художників. Більшість з них зроблені саме у 2005-2008 роках. Але є роботи, яким вже понад сто років. Їх знайшли серед старих речей у помісті Кузнєцова під час реставраційних робіт. На них теж зображена Степанівка. Мабуть, це село надихає на творчу роботу усіх, хто туди приїжджає.

Лариса Дем’янишина, художниця з міста Южне.

Лариса Дем’янишина, художниця з міста Южне

Художники — люди дуже тонкі, десь ми це уловлювали. Майже 20 років минуло. Бачте по світлинах,
я там ще зовсім молода. Для мене були важливими не тільки сама природа, але й спілкування з художниками. Це історія про видатного художника світового рівня, ми подивилися помешкання де він жив. Дізналися більше про його родину.

Важко відразу зрозуміти особливий феномен Степанівки, бо це село не дуже відрізняється від багатьох мальовничих сіл Півдня України. Але багато з тих, хто тут проживав, чи приїздив сюди, залишили помітний слід у світовій
історії.

Володимир Левчук, заступник голови правління обласного реабілітаційного фонду «Майбутнє».

Володимир Левчук, заступник голови правління обласного реабілітаційного фонду «Майбутнє»

Наша природа дає
можливість показати красу України, але це ще й історичне місце, фахове для художників. І та робота, яка була почата, має бути продовжена. Вона дасть можливість зробити ще один центр і туристичний, і пізнавальний.

Сергій Седих, куратор виставки «Пленери
у старовинній садибі»

Там існує музей, який належить НАН України, інституту геофізики імені Суботіна, який зображає історію розвитку магнітних досліджень. Там потрібні реставраційні роботи. Ми сподіваємося, що наша активність допоможе ще раз привернути увагу до цього будинку.

Музей історії розвитку магнітометричних досліджень співпрацює з керівництвом Визирської громади, на території якої знаходиться село Степанівка, щодо
реставраційних робіт та культурної спадщини цього об’єкту культури. Свого часу вже була запланована виставка робіт художників, що малювали садибу Кузнєцова, яку планувалося провести саме у Визирці. Але війна зруйнувала ці плани. Цьогоріч така виставка відкрилася в Одесі.

Друк