В Одесі велика нестача донорів крові: як допомогти

В Одесі велика нестача донорів крові: як допомогти

Щоб врятувати чиєсь життя вам потрібно 20 хвилин

На завтра, 19 вересня в Одесі велика потреба в донорах 2(+) групи крові. Всі охочі мають попередньо зареєструватись. Про це повідомляють в телеграм-каналі Донор Одеса. Здачавідбудеться в понеділок 19 вересня з 9 години ранку до 12:00 на Слобідці 2(+) сім людей, 2(+) чотири людини за попереднім записом за посиланням. Крім того, здати кровь можна також на Пироговській 0 9:00. Необіхдно 2(+) 10 людей. Після реєстрації Вам зателефонують та підтвердять, що треба приходити.  

Оськілька порад щодо того, як потрібно снідати перед донорством крові:  

— Страва повинна бути легкою та здоровою. Харчування, що містить багато жирів та вуглеводів, може збільшити вміст жирів у крові та зробити кров густішою.  

— Не обмежуйте себе в їжі перед донорством, але варто уникати важкої їжі, такої як жирне м’ясо, фаст-фуд або солодощі. 

— Варто обрати їжу, багату залізом, таку як буряки, яйця, горіхи та шпинат.Залізо необхідне для створення нової крові.  

— Випийте воду, тому що водний баланс має важливе значення для гарного здоров’я. При донорстві крові важливо, щоб ви були добре згодовані та гідратовані, оскільки це зменшить ризик відчуття головного болю та слабкості. 

— Заборонено пити алкогольні напої перед донорством крові, оскільки вони можуть змінити хімічний склад крові та зробити її менш придатною для використання.  

Нагадаємо,що в Одесі до міської акції «Здай кров — врятуй життя» в рамках проєкту «Донор Одеса» вчергове долучилися співробітники Центру первинної медико-санітарної допомоги №16. Цього разу донорську кров у міському відділенні трансфузіології здали 12 працівників Центру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!