В Одесі відкрили почесне Консульство Італії

Суспільство

Повітряні Сили знищили 16 дронів-камікадзе із 20 на Півдні

Опубліковано

51 хв. тому

08.09.2023

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Повітряні Силиупродовж ночі збили 16 російських дронів-«шахедів», повідомили у Повітряних Силах ЗСУ.  

За інформацією, уночі 8 вересня противник атакував Одещину групами ударних безпілотників типу Shahed-136/131 з південно-східного та південного напрямків.

Пуски здійснювали з території Приморсько-Ахтарська у росії та з мису Чауда у тимчасово окупованому Криму.

Усього зафіксовано пуски 20 «шахедів» у напрямку Одещини.

Для відбиття удару Сили оборони України застосували зенітніракетні підрозділи, винищувальну авіацію, мобільні вогневі групи Повітряних Сил, протиповітряну оборону інших складових Сил оборони України.

Читайте також: «Англійська для ЗСУ». Як викладачка Олена Чекрижова створила проєкт з вивчення англійської серед військових

У результаті бойової роботи знищено16 «шахедів» у межах Одеської та Миколаївської областей.

Про Повітряні Сили

Повітряні сили ЗСУ — вид збройних сил, який має на озброєнні винищувальну, бомбардувальну і транспортну авіацію, а також зенітні ракетні війська і радіотехнічні війська. Повітряні сили у цьому вигляді були створені у 2004 році шляхом об’єднання двох видів: Військово-повітряних сил та Військ протиповітряної оборони України.

Нагадаємо, у ніч на7 вересня українська ППО за ніч знищила 25 ворожих дронів-камікадзе.

Окрім того, поблизу Бахмута українські бійці 3-тьої окремої штурмової бригади знищили танк окупантів.

Також ми повідомляли, як українські прикордонники за допомогою дронівзнищили два автомобілі окупантів.

Фото: Associated Press.

Суспільство

США передадуть Україні 190 бронеавтомобілів MRAP

Опубліковано

13 години тому

07.09.2023

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

США передадуть українським прикордонникам і поліції 190 автомобілів MRAP.

Про цеповідомила пані посол США в Україні Бріджит Брінк у твіттері.

Зазначається, що бронеавтомобілі MRAP передадуть українським прикордонникам та поліції.

«Сполучені Штати нададуть 190 автомобілів MRAP, щоб дати змогу хоробрим українським правоохоронцям захищати мирних жителів – особливо тих, хто знаходиться поблизу лінії фронту», – додала Бріджит Брінк.

Читайтетакож: «Бережемо прапори від військових, адже за кожним з них – своя історія». Як небайдужі жителі Томаківки щодня допомагають захисникам

Фото:twitter.com/USAmbKyiv

Зауважимо, що MRAP – клас броньованих військових автомобілів, спеціально розроблених для захисту екіпажу від підриву на саморобних вибухових пристроях (СВП), мінах, та від засідок (стрілецької зброї).

Машини цього класу зазвичай мають V-подібну форму нижньої частини корпусу для розсіювання енергії вибуху, а також спеціальні крісла з амортизацією, закріплені у місцях, що зазнають меншого впливу від вибухових навантажень.

Нагадаємо,Велика Британія передасть Україні броньовані розвідувальні машини Scimitar Mk.2.

Окрім того, Україна отримає антидронові системи Slinger від австралійської компанії Electro Optic Systems.

Фото:wikipedia.org.

Суспільство

ЮНЕСКО внесло 20 локацій в Україні до списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом

Опубліковано

13 години тому

07.09.2023

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть підчас війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

ЮНЕСКО внесло 20 об’єктів України до Міжнародного списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом.

Про це повідомили на сайті Міністерства культури.

Зокрема до списку потрапили:

СоборСвятої Софії та пов’язані з ним монастирські споруди, Києво-Печерська Лавра;Львів – ансамбль історичного центру;Ясінянська церква Вознесіння Господнього (Закарпаття);Жовківська церква Пресвятої Трійці (Львівщина);Матківська церква Введення в храм Пресвятої Богородиці (Львівщина);Нижньовербізька церква Різдва Пресвятої Богородиці (Івано-Франківщина);Потелицька церква Зіслання Святого Духа (Львівщина);церква Зіслання Святого Духа вРогатині (Івано-Франківщина);резиденція Буковинських і Далматинських митрополитів (Чернівецький університет); геодезична дуга Струве – Катеринівка; геодезична дуга Струве – Баранівка;геодезична дуга Струве – Фельштин;геодезична дуга Струве – Старо-Некрасівка;астрономічна обсерваторія Київського національного університету імені Тараса Шевченка;культурний ландшафт каньйону в Кам’янці-Подільському;Дендрологічнийпарк «Софіївка»;Держпром (будівля Державної промисловості в Харкові);Науково-дослідний інститут (НДІ) Астрономічна обсерваторія Одеського національного університету;Науково-дослідний інститут (НДІ) Миколаївська астрономічна обсерваторія;могила Тараса Шевченка та Державний історико-природничий музей-заповідник.

Читайте також: «Вони бачать моїми очима». Як описати жести, міміку і колір? Історія коментатора театральних вистав

«Ми не сприймаємо війну як звичайну річ. Ми не приймаємо ні окупацію наших територій, ні знищення нашої культурної спадщини. Тож нехай це засідання буде ще одним кроком нашої спільної місії – збереження та відновленняоб’єктів культурної спадщини», – зазначила заступниця міністра культури та інформаційної політики Анастасія Бондар.

Також на засіданні комітет підтвердив свою готовність допомагати Україні, зокрема з фонду на екстрені заходи. Планується також підготовка фахівців у галузі захисту культурних цінностей, проведення тренінгів для військових та інші заходи. Також ухвалили Декларацію про захист культурної спадщини в Україні.

Нагадаємо, за сприяння ЮНЕСКО у Львові восени планують відкрити культурний хаб.

Також ми повідомляли, що в Одесі розширять межі історичного центру, який потрапив до спадщини ЮНЕСКО.

Фото:wikipedia.org.