В Одесі вшосте проходить фестиваль для тварин з притулків Home Me Fest

25 та 26 вересня в Одесі проходить благодійний фестиваль Home Me Fest, на якому можна забрати тварину з притулку. В цей раз волонтери привезли на захід 202 підопічних, які здорові та мають всі потрібні щеплення. Про це повідомив кореспондент, який відвідав фестиваль.

Як зазначає одна з організаторів заходу Наталя Орловська, фестиваль проходить вшосте, починаючи з 2018 року. Торік через карантин його перенесли, тому захід за словами жінки, як для організаторів, так і для волонтерів з тваринами дуже очікуваний.

В цьому році у фестивалі бере участь 202 тварини, це як коти, так і собаки. Наразі всі вони проживають або у притулках, або у волонтерів і дуже потребують власної домівки та люблячої сім’ї. Для того аби забрати тварину, потрібно мати паспорт та пройти невелику співбесіду з куратором.

«Ми надаємо притулкам можливість приїхати зі своїми улюбленцями на фестиваль та зустріти тут майбутніх господарів. Бо головна наша ціль, перш за все об’єднати небайдужих людей навколо проблеми бездомних тварин. А також показати, що тварини з притулків красиві, здорові та соціальні. Вони також заслуговують на власний дім та любов, як й породисті тварини», – додала Орловська.

В Одесі вшосте проходить фестиваль для тварин з притулків Home Me FestСуспільне Одеса

Одна з організаторів заходу Наталя Орловська.

Перша тварина, яка знайшла нову сім’ю, стала собака Соня з притулку «Рукавичка». Він розташований за 100 кілометрів від Одеси, в селі Новоградівка. Наразі там проживає 150 тварин, які волонтери рятували з усіх куточків регіону. Як зазначає одна з них, Людмила Гнатюк, на фестивалі дуже сподіваються яко можна більше прилаштувати тварин.

«Сподіваюся, що в цей непростий час люди залишаться людьми та візьмуть тих, хто поки що немає власного дому. Зараз плануємо пристроїти двох собак. Забрали їх з клініки Філатова, потрібно було зробити це швидко. Далі викупали їх, нагодували та зробили всі потрібні щеплення, а зараз спробуємо знайти новий дім», – зазначила волонтерка.

В Одесі вшосте проходить фестиваль для тварин з притулків Home Me FestСуспільне Одеса

Волонтерка Людмила Гнатюк.

В Одесі вшосте проходить фестиваль для тварин з притулків Home Me FestСуспільне Одеса

Юрій та Діана з собачкою Сонею.

Один з тих, хто на фестивалі обрав собі улюбленця стало подружжя — Юрій та Діана. Саме вони забрали собаку Соню. Кажуть, вдома вже мають тварину, якій потрібен друг.

«Вона вже має ім’я, Соня. Забрати вирішили її ось так, спонтанно, бо вдома вже є собака і їй потрібна подруга», – розповів Юрій.

Тварини, яким шукають господарів – не обов’язково кошенята чи цуценята. Буває що їм вже по 5, 6 чи більше років. Одну з таких собак на фестивалі нещодавно волонтери забрали з території одеської лікарні – вона місяць чекала на господаря, який помер від «ковіду».

«Це дівчинка, Нюра. Вона разом з господарем потрапила до лікарні. Він помер, а вона його все очікувала. Згодом її забрали до притулку», – додала волонтерка Аніта, яка опікається собакою.

В Одесі вшосте проходить фестиваль для тварин з притулків Home Me FestСуспільне Одеса

Фестиваль для тварин з притулків Home Me Fest.

Волонтери кажуть – рятують тварин та шукають їм господарів тому що цими проблемами не займається міська влада. На думку зоозахисників у Одесі треба стерилізувати більше вуличних тварин, щоб контролювати їх кількість, а також розповідати містянам про відповідальність за котів та собак, яких вони приручили.

В Одесі відкрили виставку авторських ляльок та скетч-сушку молодих художниківВиставка мозаїчних картин відкрилась в ОдесіЦифровий архів української вуличної моди ХХ сторіччя шукає світлини з сімейних архівів

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області