В Одесі за тиждень майже в сотні людей виявили кишкову інфекцію: причина і рекомендації для уникнення зараження

Майже половина хворих — це діти.

В Одесі захворюваність на гострі кишкові інфекції протягом минулого тижня збільшилася за тиждень на 54,2%. Нині зафіксовано 91 випадок хвороби.

Про це звітують у міській раді Одеси з посиланням на ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Читайте також:

На одеських пляжах знайшли кишкову паличку: відпочивальникам радять утриматися від купання

Уточнюється, що серед хворих значну кількість склали діти віком до 17 років — 50,5%. Фахівці пояснюють, що більшість випадків заражень кишковими інфекціями пов’язані із вживанням готових домашніх страв з порушенням технології приготування і зберігання, немитих овочів і фруктів, молочних і м’ясних продуктів, придбаних на стихійних ринках.

«У більшості бактеріологічно підтверджених випадків виділені збудники сальмонельозу і стафілококової інфекції», — сказано у повідомленні.

Медики закликають громадян у разі захворювання одразу звертатися за допомогою. А для профілактики гострих кишкових інфекцій рекомендують дотримуватися таких правил: 

не купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб, особливо: молочні продукти, м’ясо, ковбасу, кондитерські вироби, випічку, готові страви.
під час придбання продуктів ретельно контролюйте терміни придатності та умови їх зберігання, особливо продуктів, які швидко псуються. За найменших сумнівів у якості продуктів утримайтеся від покупки і їхнього споживання 
не купувати пляжну їжу — невідомо, в яких умовах вона виготовлена ​​і скільки часу зберігалася.
 дотримуватися правил особистої гігієни і контролювати, щоб дотримувалися їх діти
пити тільки кип’ячену або бутильовану воду.
дотримуватися температури і термінів зберігання продуктів в холодильнику.
не допускати контакту сирих продуктів (м’яса, овочів, фруктів, яєць, морепродуктів) з тими, які не будуть піддаватися термічній обробці (ковбасою, маслом, сиром, хлібом, сиром).
перед вживанням овочів, фруктів і ягід ретельно промивати їх питною водою.
для дітей, які перебувають на штучному вигодовуванні, молочну суміш необхідно готувати в кількості, розрахованому на одне годування. Також стежте за чистотою дитячих іграшок, пляшечок, сосок і ін.
не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (річок, озер та ін.).

Для проведення моніторингових досліджень на холеру обстежено 59 хворих на гострі кишкові інфекції та досліджені 12 проб з об’єктів зовнішнього середовища — 10 проб морської води і дві проби лиманової води. Холерний вібріон не виділено.

Нагадаємо, раніше у Харківській області в селищі Борова захворів ботулізмом 68-річний чоловік. За словами родичів, напередодні пенсіонер їв в’ялено-копчену рибу, виготовлену в домашніх умовах.

Згодом на базі відпочинку в курортній Кирилівці сталося масове отруєння Тоді до лікарні потрапили 14 осіб: 9 дітей і 5 дорослих. За цим фактом розпочали кримінальне розслідування. Причиною отруєння відпочивальників стала окрошка.

Відео

Як вибрати якісну заморожену скумбрію – поради експерта з якості харчових продуктів

Скумбрія – дешева, смачна і корисна риба. А як правильно вибирати заморожену скумбрію і які секрети вона приховує – розкаже наш експерт з якості харчових продуктів Оксана Прокопенко.  

Як вибрати якісну заморожену скумбрію – поради експерта з якості харчових продуктів