В Одеській обласній лікарні знайшли порушень на 2,6 млн грн: матеріали передали поліції

image

Під час аудиту в Одеській обласній клінічній лікарні виявили порушення на 2,6 мільйона гривень. Про таке повідомили у пресслужбі Південного офісу Держаудитслужби.

Там зауважили, під час ревізії зафіксували недоотримання та втрати фінансових ресурсів, а також начебто незаконні витрати. Перевірка охопила період з 01 січня 2017 року до 31 липня 2020 року. Зокрема протягом 2017-2019 років лікарня нібито витратила із загального фонду понад 1 мільйон гривень на оплату роботи працівників місцевої лабораторії.

Також у Держаудитслужбі запевнили, що під час закупівлі апаратів ШВЛ до вартості додали ПДВ, попри те, що на час епідемії COVID-19 податок не потрібно було сплачувати. Це нібито призвело до втрат лікарні на суму 720 тисяч гривень.

Крім цього лікарня нібито не перерахувала до місцевого бюджету 502 тисячі гривень, які відшкодували орендарі за спожиті комунальні послуги, утримання будинків та прибудинкової території, а також дебіторську заборгованість, яка виникла за попередні роки.

Під час перевірки з’ясувалося, що орендарі використовували більші за площею території, аніж ті, що були вказані у договорах оренди. На цьому лікарня втратила майже 100 тисяч гривень, запевнили аудитори.

На Одещині перевірять фінансову діяльність лікарень та департаменту охорони здоров’я

Ще 158 тисяч гривень лікарня начебто втратила через порушення законодавства, використовуючи кошти на оплату праці. Також в лікарні виявили порушення законодавства у сфері закупівель та інші, додали аудитори.

Під час ревізії вдалося відшкодувати 1,5 мільйона гривень, зазначили в Держаудитслужбі. До лікарні направили вимогу щодо усунення зафіксованих фінансових порушень. На п’ятьох посадових осіб склали протоколи про адміністративні правопорушення. Матеріали ревізії передали до правоохоронних органів.

Нагадаємо, 13 жовтня стало відомо, що в.о. голови Одеської обласної державної адміністрації В’ячеслав Овечкін підписав розпорядження про проведення внутрішнього аудиту в обласному департаменті охорони здоров’я Одеської області та підпорядкованих йому медичних установах.

Суспільне Одеси готове надати право учасникам події висловити свою позицію. Для цього пропонуємо зв’язатися з редакцією у будь-який зручний спосіб.Читайте нас в Telegram, Facebook, Twitter.