В Одеській області продовжує зростати рівень захворюваності на інфекційні захворювання, також виявлено небезпечну хворобу: деталі

За даними Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб, сьогодні епідемічна ситуація з інфекційними захворюваннями в області залишається нестійкою, і гострі кишкові інфекції становлять понад 70% у загальній структурі інфекційних захворювань, за винятком грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”.

Як зазначають спеціалісти, середньодобова реєстрація випадків захворювань збільшилась з 35 до 50. Затиждень захворюваність зросла на 40%, і серед них переважна більшість – це діти (до 70%).

В той же час, продовжується щотижневий моніторинг циркуляції холерного вібріона на об’єктах довкілля, а також обстеження хворих з дисфункцією кишкового тракту. На щастя, за результатами моніторингу холерного вібріона не виділено.

Увага! На сьогодні не реєструються особливо небезпечні інфекції, такі як бруцельоз, сибірська виразка, туляремія, лихоманка КУ. Але! Реєструється лептоспіроз,який належить до найпоширеніших зоонозних захворювань. За даними World Health Organization (WHO) у світі щорічно реєструється понад 500 тисяч випадків цієї хвороби.

Наголосимо: в Одеському регіоні вже впродовж тривалого часу реєструються випадки таких захворювань. Саму хворобу викликає інфекція, яка передається людям через тварин, зокрема гризунів. Також захворювання передається при контакті з водою, забрудненою сечею зараженої тварини. Поширюється у вигляді епідемій в результатівпливу паводкових вод. Контакт із ґрунтом також може стати причиною передачі захворювання. Бактерії потрапляють в організм через порізи на шкірі або слизових оболонках, тобто з таких ділянок, як очі, ніс і рот.

Симптоми бактеріальної інфекції зазвичай з’являються раптово. Вона проявляється через 5-14 днів після попадання бактерій Leptospira. У деяких випадках, хоча інфекція легка, вона також може викликати серйозні симптоми. Симптоми важкої та легкої інфекції різноманітні.

Якщолюдина захворіла на легку форму цієї хвороби, то симптоми такі: лихоманка і озноб, жовтяниця, кашель, почервоніння і подразнення очей, головний біль, біль у м’язах, особливо в попереку та литках, висипання, діарея, блювота.

Симптоми тяжкої форми лептоспірозу можуть викликати респіраторний дистрес, печінкову або ниркову недостатність і навіть менінгіт. Якщо це вражає серце, нирки та печінку, виникають такі симптоми: біль у м’язах, носова кровотеча, біль у грудях, слабкість, незрозумілавтрата ваги, анорексія, нерегулярне і прискорене серцебиття, набряки рук, ніг або щиколоток, нудота, жовтяниця з пожовтінням білків очей і язика, людина може задихатися. Якщо не лікувати, симптоми можуть призвести до ниркової недостатності.

Додамо: з початку року в Одеській області службою ветеринарної медицини зареєстровано вже три вогнища лептоспірозу серед тварин, а саме серед свиней та коней у приватному господарстві в Одеському районі.

Серед людей за минулий рік лабораторнопідтверджено 5 випадків лептоспірозу: – 1 випадок у м. Одесі; – 1 випадок у Ширяївській селищній територіальній громаді; – 3 випадки у Подільському районі.

У кожному вогнищі проведено комплекс протиепідемічних заходів, визначено коло контактних осіб та встановлено медичне спостереження за ними.

В Одеській області продовжує зростати кількістьінфекційних захворювань, також виявлено небезпечну хворобу: деталі