«Вікно можливостей» закрилося. Одеський припортовий завод зупинив роботу

20 вересня, 10:39

Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

ОПЗ оголосив про зупинку роботи 18 вересня (Фото: opz.odessa.net)

ОПЗ оголосив про зупинку роботи 18 вересня (Фото: opz.odessa.net)

Одеський припортовий завод оголосив про зупинку роботи. Про це в Facebook 18 вересня повідомив перший заступник директора підприємства Микола Щурик.

«Вікно можливостей» для стабілізації заводу закрилося. Кожна нова влада робить однакові помилки намагаючись видавити з заводу все що можливо, а з огляду на що з 2004-го влада тільки деградує то сьогоднішні технічний стан заводу найгірший за останні роки», — зазначив Щурик.

Також він висловив надію, що в ситуації, що склалася вдасться провести приватизацію підприємства.

Пізніше Щурик опублікував ще один пост, в якому пояснив причини зупинки підприємства. Як написав перший заступник директора ОПЗ, 18 вересня Правління заводу прийняло рішення про зупинку підприємства у виконання якого виник Наказ номер 560. Посилання в наказі йде на лист компанії Одесагаз, в якому заводу пропонується провести зупинку заводу 22 вересня, на підставі наявної заборгованості за розподіл природного газу. 

«Ця ситуація не нова і раніше, керівництво заводу хоча б намагалося знайти рішення і провести переговори як з Одесагазом так і з давальцем», — зазначив Щурик.

За словами першого заступника директора ОПЗ, АГТ своїми листами від 6-го, 8-го та 16-го вересня запропонувало вступити в переговори і прийняти рішення по виходу з даної ситуації., На що з боку керівництва заводу не було зроблено ніяких дій.

Він зазначив, що на сьогоднішній день виробництво на сьогоднішній день виробництво карбаміду не рентабельно через високу ціну газу і низьких цін на карбамід та аміак.

«Але неможливо набивати кишені, коли всі надприбутково і знищувати підприємство коли нічого покласти в кишеню. Це не базарний лоток який можна згорнути», — написав Щурик.

Причиною ситуації, що склалася він назвав «умисні і системні маніпуляції» з конкурсами з відбору давальця. Зокрема Щурик зазначив умови останнього конкурсу, де не була передбачена відповідальність за непідписання договору з боку переможця. Він додав, що за підсумками останнього конкурсу була відібрана Сінгапурська компанія Дачекс зі стовідсотковими російськими засновниками і капіталом. Договір з цією компанією так і не був оформлений.

На думку Щуріковв, при правильному проведенні конкурсу можна було провести переговори про закупівлю газу за вигідною ціною до кінця року.

Він додав, що в листопаді цього року очікується зниження ціни на газ і завод повинен бути готовий до запуску.

Торік глава Фонду держмайна Дмитро Сенниченко заявляв, що Одеський припортовий завод не продаватимуть «за будь-які гроші».