Власника пам’ятника архітектури в Одесі через суд зобов’язали укласти охоронний договір

За позовом прокуратури Одеси суд зобов’язав власника головного корпусу дитячого санаторію «Люстдорф» укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури та містобудування місцевого значення.

Про це повідомили в Офісі генпрокурора.

Протягом тривалого часу власник дитячого санаторію«Люстдорф» Міністерства охорони здоров’я України не виконував роботи з ремонту та відновлення будівлі-пам’ятника, хоча санаторій активно експлуатувався для лікування та відновлення дітей.

Така бездіяльність призвела до погіршення стану пам’ятника архітектури та загрози його остаточної руйнації та знищення: на фасадах спостерігаються тріщини, відшарування штукатурки та фарби.

Це сталопідставою для звернення прокурора до суду з позовом, який наразі задоволений.

Як пояснили в прокуратурі, укладання охоронного договору забезпечить визначення особливостей режиму використання будівлі-пам’ятника, види та терміни виконання реставраційних та ремонтних робіт та інших заходів щодо охорони пам’ятника та збереження для нинішнього та майбутніх поколінь.

Читайте також:Одеський Люстдорф: як у Чорноморці «гуркотіли» будівлю санаторію (фото)

Довідка ОЖ

Дитячий санаторій «Люстдорф» розташований у південній частині Одеси, в Чорноморці, на мальовничому березі моря.

У XIX столітті санаторій функціонував як готель та користувався величезною популярністю.У 1914 році санаторій увійшов до путівника Карла Бедекера для мандрівників, в якому зазначалося, що за чотири милі від Великого Фонтану знаходиться німецька колонія Люстдорф або Ольгіно, популярний курорт і як місце для проживання рекомендується готель «Вілла Кітті», яку збудував Вільям Вільті. .

Після революції готель був націоналізований, а його будівля була передана для організації дитячого санаторію, на базі якого в 1922 році було відкрито дитячий притулок.

Будівництво будівліголовного корпусу розпочато у 1934 році та тривало до 1938 року. В інтер’єрах головного корпусу збереглися справжні віконні вітражі з рослинним орнаментом та абстрактними малюнками.

Вже з 1937 р. у цій будівлі отримували лікування 350 дітей із кістково-суглобовим туберкульозом, у тому числі з використанням оперативних методів.

1985-го року будинок головного корпусу санаторію прийнято під охорону держави та внесено до Державного реєстру нерухомих пам’ятокУкраїни як пам’ятника архітектури та містобудування місцевого значення.

1993 року санаторій було перейменовано на санаторій «Люстдорф».

2009 року санаторій було нагороджено дипломом всеукраїнського проекту «Флагмани сучасної медицини» за вагомий внесок у розвиток іміджу охорони здоров’я України.