Врятовані з катакомб: підлітки розповіли, як загубилися в катакомбах на Одещині

Врятовані з катакомб: підлітки розповіли, як загубилися в катакомбах на Одещині

Поліцейські Одещини відзвітували про завершення пошуків чотирьох підлітків

Вчора троє дівчат та один хлопця спустилися у нерубайські катакомби. Діти пішли вивчати катакомби і заблукали. Більш детально
про інцидент на Одещині розповіли в Головному управлінні національної поліції в Одеській області.

Так, зі слів підлітків, раніше вони не ходили до катакомб,  але хотіли подивитися, як там всередині, заздалегідь підготували ліхтарі і спустилися. 

Близько 30 хвилин друзі ходили тунелями, а коли захотіли повернутися, зрозуміли, що заблукали. Почали шукати вихід за покажчиками на стінах, але це не допомогло. Втомившись, діти лягли спати, а вранці знову пішли
шукати вихід. Ні їжі, ні води вони не мали, втамовували спрагу водою з пляшки, яку знайшли у катакомбах.

“Діти були на відстані двох тисяч метрів від входу. На щастя, з усіма все добре”, — розповів начальник територіального підрозділу поліції капітан поліції Юрій Рибак.

Близько 9-ї години підлітки побачила світло та почули голоси людей. Спочатку подумали, що дісталися виходу, а насправді натрапили на своїх рятувальників.

“Поліцейські провели з дітьми роз’яснювальну роботу, пояснили, що такі походи без спеціалістів можуть закінчитися трагічно, — зазначив Юрій Рибак. — Відносно батьків складені адміністративні протоколи за ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Нею кваліфікується ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством
обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей. Санкція статті тягне за собою попередження або накладення штрафу”, — йдеться в повідомленні. 

Нагадаємо, що правоохоронці негайно
розгорнули пошукову операцію, до якої були залучені співробітники територіального підрозділу поліції та кінологічного центру ГУНП в Одеській області зі службовими собаками, працівники ДСНС, громадського формування “Нерубайський патруль” та спелеологи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,
щоб першими дізнатися про найважливіші події!