Як молодь Арцижчини змінює світ: історія Діани Чумак, яка свідомо перейшла на українську мову

Як молодь Арцижчини змінює світ: історія Діани Чумак, яка свідомо перейшла на українську мову

Як молодь Арцижчини змінює світ: історія Діани Чумак, яка свідомо перейшла на українську мову

Зараз, коли в Україні йде війна, патріотично налаштована активна молодь, яка думає про свою країну, своє майбутнє у цій країні, яка готова руйнувати застарілісистеми, будувати нове й прекрасне –  дуже потрібна. Представницею саме такої молоді є Діана Чумак з села Кам’янське Арцизької громади. Інтернет-видання «Махала» поспілкувалося з дівчиною, яка сьогодні є студенткою першого курсу Києво-Могилянської академії.  

В школі дівчина була старанною ученицею, яка брала участь в багатьох конкурсах в яких щорічно ставала переможницею обласного етапу. Серед цих конкурсів – «Чисті роси», «Моя-батьківщина-Україна», конкурс-захистнауково-дослідницьких робіт МАН та ін. В старших класах дівчина стала учасницею гуртка «Кам’янський хаб», який був створений в рамках Всеукраїнського проєкту «Відкривай Україну». Головними завданнями хабу були завдання пов’язані з екологією:

Формування екологічної грамотності в жителів села Кам’янське;Вирішення проблем екології в селі Кам’янське.

Вісім років Діана відвідувала Арцизьку дитячу музичну школу (зараз – КЗ «Арцизька школа мистецтв») за класом «Скрипка». Музична школарозвинула в дівчині естетичні смаки, слух, в неї сформувалося багато корисних навичок. За всі роки навчання в музичній школі відбулося чимало конкурсів, концертів, заходів, які дали можливість Діані брати активну участь в культурному житті Арцизької громади. Найяскравішою подією, яка сталася з Діаною в цей час – це те, що її запросили в гурт «Шість злотих», який сформувався на базі музичної школи. Гурт об’єднав шість талановитих молодих музикантів: скрипальку, гітариста, соліста, басиста,клавішницю і барабанщика. 

Ще одним важливим досягненням Діани в шкільні роки було втілення свого власного освітнього проєкту «Локальна школа успіху» для учнів Арцизької громади. Дівчина об’єднала кількох спікерів, які на той момент вже мали в житті успіхи в певній галузі: Артем Целіков розповідав про можливості навчання за кордоном; Ольга Руда розповіла про менторство, або силулюдей навколо; Павло Козир поділився своїм досвідом створення місцевого рок-гурту; Віктор Цапенко поділився досвідом у сфері таргету; Ілля Крамар розповів про лідерство та силу однієї людини.   

Близько трьох років тому Діана прийняла для себе важливе рішення, яке змінило її життя – вона повністю відмовилася від спілкування російською мовою і перейшла на українську, чим дуже пишається. 

«Спонукала мене до переходу на українську мову – зацікавленість політичноюситуацією в Україні. Саме тоді, коли я активно почала слідкувати за новинами та аналізувати їх, прийшло усвідомлення того, що якщо я відчуваю себе свідомою патріотично налаштованою громадянкою, то спілкування російською мовою є неприпустимим. На початку свого шляху спілкування українською мовою, я постійно чула докори у свою адресу, оскільки в нашій місцевості міцно сформувався стереотип, що справжню українську мову можна почути лише від приїжджих. Часто мене виправляли, тому, що моя вимова небула ідеальною. Але сьогодні вже не виникає сумнівів яка мова для мене є рідною. Хоч я і говорила російською більшу частину свого життя, але сьогодні, я не просто спілкуюся українською, а й думаю цією мовою, пишу нею вірші і пісні. Своїм прикладом, я хочу показати оточуючим, що переходити на українську мову саме зараз, під час повномасштабного вторгнення, це дуже актуально. Перехід на українську мову не на стільки страшний наскільки ми його собі уявляємо, робити помилки на початковій стадії, цеабсолютно нормально.» – ділиться з нами Діана. 

Минулого року дівчина закінчила ліцей і перед нею постало питання вибору вищого навчального закладу. Дитяча мрія Діани – навчатися в одному з найкращих ВНЗ України здійснилася. Сьогодні вона студентка Києво-Могилянської академії по закінченню якої вона стане культурологом.

«Я обрала Києво-Могилянську академію, тому що хотіла отримати якісну освіту саме в Україні, не виїжджаючи за кордон. А культурологію я обрала, тому щодля мене культура цікава в усіх її проявах. Я дуже захоплююсь багатогранністю української культури та історії. В планах на майбутнє – активне сприяння розвитку і збагаченню української культури після закінчення війни.» – розповідає Діана. 

В Київ дівчина забрала з собою любов до свого рідного краю –  бессарабського Буджаку, в якому вона народилася і виросла. Ця любов надихає її на досягнення нових вершин. Одним із проявів любові до рідного краю – це захоплення краєвидамиБессарабії, які Діана увічнює у фото.

Фотографія – це ще одне захоплення дівчини, яким вона поки що займається на не професійному рівні, але дуже вдало. У 2022 році дівчина стала переможницею фотоконкурсу організованого відділом культури та туризму Арцизької міської ради. Діана навіть створила сторінки в Інстаграм та Тік-тоці, для того, щоб ділитися там своєю фототворчістю.