Як захистити культурну спадщину і що їли відомі одесити: в Одесі стартував освітній курс лекцій про місто (фото)

Серію освітніх лекцій про місто проведуть фахівці різних галузей: краєзнавці, архітектори та соціологи та дослідники культурної спадщини Одеси та Одеського регіону. Долучитися до курсу може кожен мешканець міста абсолютно безоплатно.

На першій лекції курсу про місто побував кореспондент Української Служби Інформації.

Відкрив освітній курс одеський архітектор, один із засновників ГО «Асоціаціяархітекторів Одеси» Микола Чепелев  7 травня, з лекцією «Культурна спадщина, як капітал нації».

Він розповів про захист культурної спадщини Одеси, про те, що наше місто отримує зі статусом зони ЮНЕСКО, що означає розширення цієї зони та коли буде прийматись остаточне затвердження нових меж, які правила забудови та реконструкції діють на таких територіях.

Освітній курс про місто  – це серія лекцій від провідних краєзнавців, соціологів та дослідників одеської культури та традицій  про сучасні уявлення про Одесу. Під час зустрічей-бесід фахівці розповідатимуть пропортрет корінних одеситів, їх вподобання, цінності та власну культуру, зокрема і гастрономічну спадщину. До прикладу, один із лекторів, Дмитро Сікорський, розкаже скільки існує одеських кухонь, про вплив географії на них та що можуть втратити одесити, якщо не зберігатимуть свої традиції.

В рамках курсу також заплановані зустрічі:

14 травня, лекція «Географічна назва як культурна спадщина» від дослідника архітектури Півдня України, музеєзнавця СергіяДяченко. Лекція про значення назви на карті, Чорне море, острів Тендра та Джарилгач та інше.16 травня лекція соціологинь Тетяни Кривошеї та Вікторії Баласанян «Що одесити думають про своє місто? Результати опитувань».23 травня лекція «Одеська кухня. Міфічна та реальна» від колекціонера та дослідника гастрономічної спадщини Дмитра Сікорського.

Освітній курс організований в рамках проєкту підтримкинестоличних міст EU4Culture за фінансуванням Євросоюзу.