З телебачення та кіно на фронт: історія оператора БПЛА одеських морпіхів (фото)

Гліб – оператор БПЛА 18 Окремого батальйону морської піхоти 35 окремої бригади морської піхоти ім. контр-адмірала Михайла Остроградського. У мирний час він працював відео оператором на телебаченні та асистентом оператора в кіно. Тоді ж він навчився управляти дронами, та цей досвід с початком повномасштабної війни став у нагоді. Командування підрозділу призначило морпіха оператором БПЛА.

Про цеповідомляє 35 окрема бригада морської піхоти ім.контр-адмірала Михайла Остроградського.

Свій перший бойовий досвід Гліб здобував на Херсонщині восени 2022 року.

Але найбільше аеророзвіднику запам’ятався випадок на Новопавлівському напрямку Донеччини.

Тоді під час контрнаступу підрозділГліба просувався вперед, звільняв одні посадки та окопи за іншими. В деяких з них аеророзвідники укривалися від постійних танкових обстрілів, а пізніше вже й від авіації.

Тоді росіяни щоденно скидали на нас багато кілограмові КАБи. Відчуття, скажу не дуже приємні. Втім, нам щастило, снаряди лягали далечінь від нас. А ось аеророзвідникам з іншого екіпажу пощастило менше. Авіабомба впала біля їхніх позицій. Одного з операторів тоді сильно контузило. Травма була настільки серйозною, що ізчасом його «списали» з армії, – згадує Гліб.

Зараз він разом із бойовими товаришами повернувся на Херсонщину. Ротації відбуваються постійно, бо польоти повинні здійснюватися цілодобово.

На завдання із собою ми постійно беремо каву. Вона – наше все, ми на ній живемо. Також беремо необхідний запас їжі, в тому числі якісь смаколики. А в теплу пору кладемо також засоби від комах. Зподібним арсеналом необхідних речей, власне і робимо свою вже доволі знайому роботу, – розповів аеророзвідник.

Взагалі, каже Гліб, у майбутньому БПЛА зможуть значно впливати на хід подій у війнах. Велика кількість безпілотних комплексів зможе скоріш за все замінити живу силу. Втім, щоб до цього дійти, потрібно вже зараз якісно і повною мірою організовувати цей процес.

Раніше на USIonline.com —

Завжди напоготові: морпіхи показали будні одеських «мисливців за шахедами» (фото)

Читайте нас уFacebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.