Жителі Южного оцінили доступність та рівень освіти в громаді

Навчання — один із найважливіших елементів у розвитку людини. Освіта в Україні має структуру європейського типу, яка включає до себе від дошкільної до докторантури та самоосвіти. І не важливо скільки людині років: 6 або 60 -, всі повинні мати можливість отримувати нові знання.

У країні, не зважаючи на руйнування багатьох навчальних закладів, більшість мають змогу продовжувати навчання. Безпосередньо в Южному насьогодні функціонує 5 дитячих садків та 4 ліцеї.

Чи вистачає цих закладів для містян та дітей-переселенців, дізнавалася журналістка інтернет-видання Южне.City.

Марина, студентка

Автор: Віолетта Бондар

«Загалом доступ до освіти добрий, коли я навчалася ушколі, то була всім задоволена. Навіть почалася пандемія, а після — повномасштабне вторгнення, то проблем зі здобуттям нових знань не було, бо навчання було онлайн. Але, на жаль, у місті немає закладів вищої освіти, тому мені довелося переїхати до іншого міста, щоб вступити до інституту».

Катерина Леонтіївна, пенсіонерка

Автор: Віолетта Бондар

«Я вважаю, що зараз дуже багато можливостей у молодого покоління здобути гарну освіту, в мої роки з цим були проблеми, та освіту могли отримати не всі. В мене онуки вчаться у Южненській школі, особливо що мене радує, що навіть у час повітряної тривоги діти мають змогу продовжувати уроки, бо бомбосховище оснащено усім необхідним.»

Ольга, власниця кавʼярні

Автор: Віолетта Бондар

«Якщо казати за дошкільну та шкільну освіту, то я вважаю що все добре, та на це населення що в Южному, місць вистачає і всі діти міста мають доступ до навчання. Але я, як мати старшокласника, можу сказати, що нам не вистачає співпраці з Одеськими вищими закладами освіти, тому що нам вже потрібне розуміння де бути навчатися наша дитина. Був проєкт співпраці третьої школиз коледжем, але, на жаль, він припинив своє існування та у майбутньому році подібні заходи не передбаченні.»

Віра Петрівна, пенсіонерка

Автор: Віолетта Бондар

«Мої діти разом з онуками переїхали до нашого міста з Херсону. Усіх дітей змогли прийняти до закладів освіти: найменшу до дитячого садка, двох старших до школи. Тому вважаю, що внас роблять все можливе, щоб дітки-переселенці продовжували не тільки своє навчання, а і життя у соціумі. Та хотілося б щоб у громаді були якісь заклади (чи можливо курси) для людей старшого віку, щоб і ми мали змогу навчатися новому.»

Вікторія, у декретній відпустці

Автор: Віолетта Бондар

«Поки складно мені сказати за всі заклади,оскільки моя дитина ходить тільки до дитячого садочка. Якщо казати на рахунок черги до дошкільного закладу, то проблем не було, черга просувається дуже швидко та чекати довго не довелося. Але хотілося, щоб садок для молодших груп працював повний робочий день, щоб була змога працювати. Але це вже залежить, напевно, від інших факторів, таких як воєнний стан.»