Мешканець Ізмаїлу втратив 27 тисяч гривень, зацікавившись “допомогою від ООН” в Телеграмі

Днями 57-річний мешканець Ізмаїла в мобільному додатку “Telegram” знайшов рекламне оголошення про отримання матеріальної допомоги від ООН. Зацікавившись, він пройшов надане відповідне анкетне опитування, а через деякий час виявив, що з його банківської картки зникли чималі кошти. Як шахраям вдалося ошукати довірливого ізмаїльця, розповість “Бессарабія INFORM”. 

Як стало відомо “БІ” з власних джерел, пенсіонер спокусився на оголошення про допомогу відміжнародної організації. Під час анкетного опитування він відповів, послугами якого банку користується, вказавши заповітні для шахраїв дані, та став очікувати грошову допомогу.

Через певний час чоловік вирішив перевірити мобільний додаток свого банку, де і виявив, що з його банківської картки були списані грошові кошти в розмірі 27 725 гривень. Зрозумівши, що його ошукали, мешканець Ізмаїлу одразу звернувся до правоохоронних органів.

Наразі вирішується питання щодо внесеннявідомостей до ЄРДР за ч. 4 ст. 190 ККУ.

Не зайвим буде нагадати, що шахраї постійно працюють над удосконаленням. Як тільки поліція закриває кисень для однієї схеми, вони тут же придумають нові механізми. Тому варто бути дуже обережними і не довіряти сумнівним оголошенням про грошову допомогу, а звертатись лише до офіційних представників компанії.

Також жодного разу не потрібно вказувати дані своєї банківської карти на сумнівних ресурсах. Зокрема найбільше шахраїв цікавлять: номервашої картки, строк її дії, а також тризначний код на звороті. Маючи увесь комплект з цих трьох комбінацій, негідники можуть виконати будь-які банківські операції без вашої згоди.