Родина загиблого захисника з Теплицької громади отримала від Президента орден

23 Квітня 2024, 15:00

Вручення відзнаки 119

Вручення відзнаки

22 квітня Володимир Зеленський вручив ордени «Золота Зірка» та відзнаки «Хрест бойових заслуг» військовим, яким
присвоєно звання Героя України, та родинам загиблих Героїв. Є серед нагороджених і представник Бессарабії.

Про це повідомили в Офісі Президента.

Посмертно нагороджено найвищою державною нагородою «Золота зірка» уродженця Теплицької громади Болградського району Дмитра Гранчара. З рук
Президента нагороду отримала родина загиблого захисника.

Почесне звання Героя України посмертно було присвоєно Дмитру Гранчару відповідно до указу Президента від 29 вересня 2023 року.

Дмитро Гранчар народився 21 травня 1982 року у грузинському місті Поті. Після народження сім`я
переїхала на батьківщину батька в село Теплиця. У 1998 році закінчив дев`ять класів сільської загальноосвітньої школи і став навчатися в Арцизькому професійному аграрному ліцеї, що розташований в селі Теплиця. Отримав спеціальність електромонтера. 

Був одружений, син Артем народився у 2006 році.

З 25 травня 2015 року був мобілізований до в/ч 3416 Дніпропетровської області. З 12 серпня 2015 року безпосередньо брав участь в антитерористичній операції в
Донецькій та Луганській областях.

3 листопада 2016 року отримав посвідчення учасника бойових дій та надалі продовжував захищати державну територіальну цілісність та суверенітет України.

Молодший сержант Дмитро Гранчар із позивним «Демон» служив у танковому батальйоні 128-ї Окремої гірничо-штурмової Закарпатської бригади, був командиром екіпажу танка Т-72. 

7 жовтня 2022 року Дмитро загинув під час штурмових дій поблизу населеного
пункту Нововоронцовка Херсонської області. Загинув у віці 40 років під час ракетного обстрілу поблизу населеного пункту Нововоронцовка Херсонської області. Майже два місяці тіло загиблого проходило експертизи. 

Захисника провели в останню путь 22 листопада 2022 року.