У Чорному морі триває евакуація військового судна розмагнічування «Балта», яке зазнало лиха біля острова Зміїний

image

Подія: Вчора,13 жовтня, через різке погіршення погодних умов зазнав аварії український військовий корабель, який виконував завдання за призначенням в акваторії Чорного моря.

Деталі та коментарі: Як повідомили Військово-морські сили України у своєму Facebook, внаслідок аварійної ситуації судно національного флоту отримало пошкодження. «Після оцінки обстановки було вирішено поставити судно на якір, щоб забезпечити проведення заходів боротьби за живучість», — йдеться в повідомленні. Там зазначили, що загрози життю особового складу корабля немає. Завдяки діям екіпажу загрози втрати судна теж немає.

ВМС розпочали рятувальну операцію, щоб надати кораблю допомогу та повернути його в порт. Ще зранку у район лиха вийшли патрульні катери «Слов’янськ» і «Старобільськ», на борту яких був пошуково-рятувальний загін з рятувальним майном. Згодом до них доєднався середній розвідувальний корабель «Сімферополь», на борту якого також перебували флотські рятувальники. Генеральний штаб ЗСУ зазначає, що всього до операції залучили 8 кораблів та катерів та чотири повітряні судна ВМС, які супроводжували його при буксируванні до пункту базування в Одесі. Рятувальні роботи ускладнювали метереологічні умови, висота хвиль перевищувала 2 метри, а швидкість вітру сягала 10 метрів на секунду. Екіпаж евакуювали. «Додатково задіяно особовий склад аварійно-рятувального загону ВМС ЗС України, який перебуває на кораблі та забезпечує проведення заходів з боротьби за живучість», — додали у ВМС.

Як зазначають «Український мілітарний центр» і перший заступник голови комітету Верховної Ради з нацбезпеки Михайло Забродський, пошкоджень зазнало судно розмагнічування U-811 «Балта». Аварія трапилася ще зранку 13 жовтня біля острова Зміїний. Судно втратило хід та має щонайменше два затоплені відсіки.

Тарас Чмут, голова правління Українського мілітарного центру, на своїй сторінці у Facebook зазначає, що подібні плавзасоби призначені для проведення спеціальних заходів для зменшення власних магнітних полів кораблів і суден флоту: «За основною спеціальністю «Балта» не працювала останні років 10 або й більше. Відповідне обладнання та кабелі давно не в строю. Тому, в складі ВМСУ на судно покладалися завдання висвітлення морської обстановки, розвідки, логістичного забезпечення групування ВМСУ на острові Зміїний, участь у міжнародних навчаннях та демонстрація прапору ВМСУ у визначених районах Чорного моря. У серпні минулого року «Балта», вперше за не менше чим півтора десятиліття, пройшла доковий ремонт. Для ВМС України «Балта» була одним з найбільших плавзасобів, які регулярно були в морі. Були плани її модернізації в якості мінного загороджувача та доозброєнню».